środa, 10 listopad 2021 10:31

Usługi pogrzebowe – co oferują firmy organizujące pogrzeby?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
jakubisiak jakubisiak pixabay

Śmierć bliskiej osoby, niezależnie od przyczyny i okoliczności, zawsze wzbudza w bliskich jej osoba smutek i przygnębienie.

 

Niejednokrotnie też osoby, które odniosły tak dużą stratę nie mogą się pozbierać. To powoduje, że załatwienie wszelkich formalności związanych z pogrzebem staje się wysiłkiem ponad miarę, szczególnie gdy zmarła bardzo bliska osoba lub śmierć była niespodziewana. Dlatego też coraz więcej firm pogrzebowych oferuje rozszerzone usługi, które pozwalają w znacznym stopniu odciążyć rodzinę zmarłego, by mogła ona w spokoju przeżywać żałobę. Co dokładnie oferują tego typu firmy? Na pomoc, w jakim zakresie może liczyć rodzina zmarłego?

Podstawowe usługi pogrzebowe – co wchodzi w skład oferty?

Podstawowe usługi pogrzebowe wiążą się przede wszystkim z samą organizacją pogrzebu. W siedzibie firmy można załatwić różnego rodzaju formalności związane między innymi ze sposobem pogrzebu. Czy ma to być pogrzeb wyznaniowy czy też świecki. Można też podjąć decyzję czy ma to być pochówek tradycyjny, czy też zmarły ma być poddany kremacji. W zależności od formy pogrzebu można od razu wybrać trumnę lub urnę. Są one wykonywane z różnych materiałów, co wpływa na ich cenę. Dodatkowo można też podjąć decyzję o tym, czy pogrzeb będzie miał oprawę muzyczną, jeśli tak, to jaką.

Kompleksowa obsługa pogrzebów – z czym wiążą się takie usługi?

Usługi pogrzebowe w Warszawie coraz częściej mają o wiele szerszy zakres. Przykładem może być oferta firmy https://jakubisiak.pl/. W zakres proponowanych przez nią usług wchodzi kompleksowa obsługa klientów, którzy chcą pochować bliską im osobę. Oprócz wyżej wymienionych elementów, często pracownicy firmy pomagają także w załatwieniu wszelkich formalności, jakie należy załatwić w różnego rodzaju urzędach, w tym w ZUS-ie. Możliwa jest też współpraca w zakresie załatwienia formalności ze szpitalem, zarządem szpitala, kościołem czy wszelkimi innymi instytucjami, które są związane z organizacją pogrzebu czy sprawami pośrednio z nim powiązanymi. W zależności od potrzeb, firma może też zorganizować przewóz gości, którzy zbiorą się na ostatnim pożegnaniu zmarłego z miejsca pochówku do miejsca, w którym będzie organizowana stypa. Oprócz tego, można liczyć także na przygotowanie informacji o pogrzebie – dacie i miejscu. Informacje tego typu mogą być umieszczane w gazetach, na drzwiach klatek schodowych, a także online.

Co jeszcze oferują firmy z branży usług pogrzebowych?

Coraz częściej można spotkać się także z jeszcze większym rozszerzeniem usług przez firmy pogrzebowe. Przykładowo wyżej wspomniane przedsiębiorstwo pogrzebowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje usługę, jaką jest opieka nad grobem przez cały rok. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które samodzielnie z różnych względów nie mogą opiekować się grobem bliskiej osoby. Przykładowo mieszkają w dużej odległości i regularne czyszczenie nagrobku nie jest możliwe lub są to osoby starsze o ograniczonej sprawności ruchowej i samodzielne czyszczenie może być dla nich bardzo trudne.

Polecane

  • 1