Wynajmowanie małej przestrzeni to powód do delektowania się, a nie marnowania metrażu danych pomieszczeń. Decydujemy się na niewielkie mieszkania, ponieważ to wygodne i tanie rozwiązanie, łatwiejsze w organizacji. Czasami jednak trudno znaleźć w tej przestrzeni miejsce dla przedmiotów rzadko używanych lub sezonowych, takich jak zabawki na basen, dekoracje świąteczne, narty czy rowery. Niezależnie od posiadanej kolekcji i hobby, znalazłam kilka sprytnych sztuczek przechowywania najbardziej popularnych przedmiotów.

Niecodzienna szafa na ubrania

Wszystkie zimowe grube swetry, kozaki, płaszcze lub koce składamy i wkładamy do plastikowych pojemników, które możemy przechowywać pod łóżkiem. Jeśli te jest nisko osadzone, warto je podnieść i zamocować pod nim mocne drewniane klocki. Nawet kilka dodatkowych centymetrów, tworzy wystarczającą ilość miejsca na spory pojemnik. Jeśli jednak podwyższenie łóżka nie wchodzi w grę, zmaksymalizuj przestrzeń szafy. Dokup wieszaki, powieś na nich codzienne bluzki i koszule. Stwórz dodatkowe półki, a przede wszystkim uporządkuj. Na pewno znajdziesz takie ubrania, których już nie nosisz, a których możesz się pozbyć.

Dodatkowa pościel

Dodatkowe poduszki, kołdry i prześcieradła są idealnym rozwiązaniem, stosowanym podczas noclegu gości. Jednakże Twoja mała przestrzeń nie za bardzo godzi się z tym. Wypróbuj worki próżniowe – spakuj rzeczy do wewnątrz. Pozostałe powietrze usuń odkurzaczem. Worki kurczą się, zmniejszają swą powierzchnię, dzięki czemu możesz przechowywać je pod łóżkiem lub na półce.

Kolekcja butów

Duża kolekcja butów może wypełnić całą przestrzeń, która staje się zagracona, a to krok do przyzwyczajenia się do bałaganu. Ciekawym rozwiązaniem okazują się organizery na buty, które możesz zawiesić na drzwiach. W nich przechowasz nie tylko kilkanaście pudełek adidasów, szpilek czy kozaków, to również dobre miejsce dla szalików, czapek, naszyjników, czy pasków.

Rowery

To jedna z najtrudniejszych rzeczy do przechowywania, zwłaszcza jeśli nie masz piwnicy. Co z tego, skoro masz ściany w domu? Odpowiednio przymocowane kołki i haczyki, pozwalają na zawieszenie roweru. Ten znika z podłogi, tworząc oryginalną aranżację wnętrza.

Klasyka bez względu, czego dotyczy czy to muzyki, czy też wystroju wnętrz została już dawno doceniona. Klasyczny wygląd pomieszczenia nadaje jemu eleganckiej prostoty zachowując przy tym swój nienaganny wygląd i funkcjonalność. Mieszkanie urządzone w stylu klasycznym charakteryzują się wyglądem mebli, którymi mogą być oferowane w sprzedaży meble salonowe lub pokojowe. Na klasyczny wygląd mieszkań wpływ mają ściany mieszkania, które maluje się farbami lub kładzie się na ich powierzchnie tapety ścienne. Znaczące są również wszelkie dodatki umieszczane w pomieszczeniach, które są dopełnieniem całego klasycznego wyglądu. Poza tym wizerunek taki podkreśla się montując drzwi o odpowiednim wyglądzie lub okna o drewnianych ramach. Niekiedy klasyczny wygląd jest kojarzony z minioną epoką i staroświeckim obrazem, jednak klasyka potrafi być ponadczasowa również w takiej dziedzinie, jak aranżacja i dekoratorstwo wnętrza mieszkalnego. Styl ten jest przeznaczony głównie dla tradycjonalistów i osób, którym podoba się klasyczny wystrój mieszkania, ponieważ kojarzy się im z rodzinnym domem, w którym się wychowywali.

Nowatorsko znaczy nowocześnie

Wiele osób odchodzi od urządzania swoich mieszkań w tych samych formach, co ich sąsiedzi. Niegdyś wiele mieszkań posiadało taki sam wygląd i aranżację, jednak szybko zmieniło się to i aktualnie mieszkania w swoim wyglądzie nie są do siebie podobne. Wnętrza domów często są pomysłem swoich właścicieli, którzy pragną czuć się w swoich pomieszczeniach komfortowo i bezpiecznie. Osoby lubiące szalone pomysły starają się umiejscowić je w swoich domach nadając wnętrzu nowoczesnego wyglądu. O nowoczesności mogą stanowić nie tylko orientalnie wyglądające meble stylowe, ale również nowatorskie pomysły, które wdraża się dla podniesienia standardu mieszkania. Wszystko, co nowe, a mianowicie nowatorskie oświetlenia, nietypowe wykończenie ścian lub nietuzinkowe bibeloty mieszczą się w kanonach nowoczesności. Często nowoczesność kojarzy się z minimalizmem i prostotą. W pomieszczeniach umieszcza się jedynie niezbędne meble i przedmioty, bez których ciężko byłoby się obyć. Meble te muszą być jednak o określonych kształtach i w określonym kolorze.

styl klasyczny i nowatorski mieszkań

Nowocześnie i klasycznie

Awangarda wkracza do mieszkań

Awangarda to styl kojarzący się z niesamowitą odwagą w umieszczaniu rzeczy, które raczej nie można znaleźć w domach o tradycyjnych wystrojach. Może ona kojarzyć się nawet z czymś nie do końca akceptowanym przez społeczeństwo, na przykład z pomalowanym na czarno sufitem lub bibelotami, które posiadają kształty przerażające, choć nadzwyczajne. Każdy styl urządzonego wnętrza powinien przede wszystkim spełniać jedną podstawową rolę, a mianowicie właściciele mieszkania muszą czuć się w nim dobrze, swobodnie i bezpiecznie. Jeśli mieszkanie wygląda awangardowo, to widocznie podoba się to jego gospodarzą, dlatego ich gustu nie należy podważać. Poza tym awangarda może być oznaką bardzo wyrafinowanego smaku i dobrego gustu. Często w aranżacjach tego typu łączy się ze sobą jaskrawe, bardzo wyraziste kolory, które podkreślają oryginalność domu. Używa się w nich ponadto przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, łącząc je ze sobą. Są nimi szkło, plastik i metal. Styl ten jest ceniony głównie u ludzi młodych o nieprzeciętnym guście.

Drewno w domu

Drewno jest materiałem nie tylko pomocnym podczas budowy domów, ale również ozdabia się nim wnętrza pomieszczeń mieszkalnych. Posiada ono właściwości ocieplające, ale też dzięki niemu uzyskuje się klimat spokoju i miłą, sympatyczną atmosferę. Wielu ludzi uważa, że umieszczenie paneli drewnianych lub drewnianej boazerii w mieszkaniu zbliża ich do natury. Drewno potrafi być bardzo wdzięcznym materiałem użytym do artystycznych dekoracji wnętrz. Od innych materiałów wyróżnia je szlachetny wygląd i naturalność. Zwłaszcza, jeśli dotyczy to drewna szlachetnego, takiego jak dąb lub drewna egzotycznego sprowadzanego tylko dla nielicznej grupy klientów ze względu na swoją wysoką cenę. Poza tym drewno może być użyte w aranżacji każdego ze stylu wystroju domu. Stosuje się je dla upiększenia sufitów, jako szerokie, naturalnie wyglądające bele drewniane, na ścianach, jako profesjonalnie położona boazeria oraz na podłogę, jako cudownie prezentujące się podłoże wyłożone bardzo szerokimi deskami lub o wiele węższymi, małymi klepkami drewnianymi zwanymi parkietem.

Wśród wielu ludzi panuje pogląd, że mając w domu kominek, dzięki niemu można stworzyć miłą atmosferę i zrelaksować się patrząc na jego palące się płomienie. I rzeczywiście. Kominek, który znajduje się w danym pomieszczeniu, bez względu czy jest to salon, czy pokój sypialny potrafi przykuć do siebie uwagę i być najważniejszym elementem aranżacji danego pomieszczenia. Jego wygląd może decydować o wystroju całości, czyli o kolorze ścian, użytych w tym celu materiałów (farby ścienne, tapety), rodzaju położonej podłogi (panele drewniane, dywany) lub stylu umieszczonych w nim meblach. Podstawową sprawą jest wybór odpowiedniego kominka pod względem sposobu korzystania z niego. Może to być kominek na paliwo stałe, elektryczne lub gazowe. Jednak najważniejszym elementem decydującym o wystroju wnętrza jest obudowa kominka. W sklepach można spotkać klasyczne oprawy z ciężkiego żeliwa, ale również przepięknie prezentujące się obudowy z kamienia lub kafli piecowych. Aktualnie stawia się na naturalność przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku i elegancji.

Rodzaje kominków

Już od dawna kominek stał się dość przystępnym produktem dla każdego, kto zapragnie go mieć. Pomimo że jest on rzeczą, którą nie można postawić we wszystkich miejscach w domu, to w trosce o swoich klientów oraz z uwagi na dużą popularność i zapotrzebowanie producenci kominków stworzyli kilka ich rodzai. Różnią się one przede wszystkim sposobem działania. W tradycyjnych kominkach pali się zazwyczaj drewnem naturalnym i węglem, natomiast w kominkach gazowych, jak sama nazwa wskazuje materiałem spalanym jest gaz ziemny. To dzięki niemu uzyskuje się potrzebne ciepło, przy małym zużyciu materiału opałowego. Innych rodzajem kominków są kominki elektryczne, które podłączone do prądu imitują efekt palącego się paleniska. Każdy z wymienionych rodzai kominków posiada swoje wady i zalety i to, na który z proponowanych produktów zdecydujemy się będzie zależało wyłącznie od nas. Przy wyborze trzeba jednak uwzględnić, że niektóre z nich potrzebują do swojego montażu specjalnego otworu kominowego, bądź w przyszłości możemy spodziewać się bajońskich rachunków za elektryczność.

Zalety kominka opalanego drewnem

Najstarszym rodzajem kominka jest ten, który opala się drewnem i węglem. Posiada on wiele zalet, a głównymi z nich jest łatwy dostęp do materiału opałowego oraz piękno palącego się w naturalny sposób ognia. Sam odgłos trzaskających, małych drewienek może zachwycić i wprawić w zadumę. Często kominki tego typu stosuje się wraz z montowanych płaszczem wodnym, dzięki czemu potrafią one ogrzać wodę w grzejnikach centralnego ogrzewania w całym domu. Obok rozchodzącej się cudownej atmosfery są, jak widać bardzo funkcjonale. Wykańcza się je przeważnie kafelkami piecowymi o różnych wzorach i fakturach. Kolor płytek dopasowuje się do całości kolorystycznej wnętrza pomieszczenia. W przypadku zmiany wystroju lub remontu głównym odnośnikiem do nowej aranżacji wnętrza jest właśnie kominek i jego wygląd zewnętrzny. Ten rodzaj kominka posiada jednak poważną wadę, a mianowicie trzeba do niego dość często zaglądać i pilnować, aby drewno lub węgiel nie wypaliły się całkowicie. Jest to mozolna czynność zwłaszcza zimą, kiedy temperatury w nocy spadają do dużych temperatur minusowych.

kominki opalane drewnem w domu

Wykończenie domowych kominków

Style wykończania domowych kominków

Decydując się na montaż domowego kominka należy zdecydować się również na jego wygląd, a tym samym styl jego wykonania. Do stylu tego zaliczyć można kominki o wyglądzie klasycznym, które odznaczają się dużym paleniskiem oraz kamienną zabudową. Innym typem kominków są kominki rustykalne, które cechują wykończenia z kamienia, drewna i cegły. Należą one do najpopularniejszych budowanych kominków, ponieważ ich wygląd zewnętrzny wpasowuje się niemal do każdej aranżacji wnętrza. Dla osób podążających za modą i jej trendami projektuje się kominki o stylu nowoczesnym, które odznaczają się oryginalnością i wielką pomysłowością. Często stanowią one osobną kompozycję mieszkalną, która skupia na sobie uwagę i zachwyt. Osobną grupę kominkowych wykończeń stanowią wykończenia kaflowe. Używa się do nich nowe lub wcześniej odzyskane kafle z piecy służących do ogrzewania pokojów mieszkalnych (piece kaflowe). Kafle są przedmiotami o różnych wzorach i kolorach, dlatego doskonale potrafią wkomponować się w wystrój i nadać mu nowego wizerunku.

Każdy budynek mieszkalny niezależnie od tego czy jest to dom dla jednej rodziny, czy znajduje się w nim kilka mieszkań musi posiadać elewację zewnętrzną. Jest ona niezbędna, ponieważ nie tylko upiększa budynek, ale służy do jego ochrony przed zawilgoceniem jego ścian, zagnieżdżeniem się niepotrzebnych szkodników oraz zagrzybieniem, a nawet zmechaceniem jego powierzchni. Rodzai elewacji jest kilka. Należą do nich: ocieplające, kamienne, drewniane, ze szkła, z betonu, z cegieł, z bloczków oraz na ruszcie. Mogą być nimi również farby o specjalnym składzie, które stworzono w celu zabezpieczania domów, jednak o najnowsze trendy, jeśli chodzi o dobór kolorów. Poza tym na mury budynków nakłada się też tynki elewacyjne, które stanowią odrębną grupę form elewacyjnych. Można też zastosować elewacje częściową, która ma na celu pokrycie jedynie części budynku (przeważnie jego dolnej części) i dzięki temu zabezpieczenie jego fundamentów przed nadmiernym działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki temu zmniejsza się znacznie koszty poniesione na elewację domu.

Dobór elewacji pod względem koloru i funkcjonalności

O doborze elewacji dla danego domu decydują czynniki mówiące o trwałości ścian zewnętrznych budynku, jego usytuowaniu oraz zamierzonym efekcie końcowym. Na domy, które znajdują się w miejscach nasłonecznionych nakłada się elewacje z tynku z zaprawy cementowo – wapiennej. Stanowią one najpopularniejszą formę tynku, ponieważ można je stosować niemal na każdym z rodzai ścian, zaczynając od powierzchni murowanych, a skończywszy na domach z drewnianych bali. W miejscach zimnych, gdzie panuje często półmrok ze względu na brak w nich nasłonecznienia stosuje się elewacje ociepleniowe. Mają one na celu, jak sama nazwa wskazuje dodatkowo ocieplić budynek, a tym samym poprawić jego wygląd zewnętrzny. Materiałem zewnętrznym, jaki zostanie użyty do ozdobienia domu może być cegłą, zaimpregnowane drewno, kamienie o różnej fakturze oraz klinkierowa cegła lub silikatowe płytki. Przy doborze elewacji osoby zainteresowane kierują się również jej ceną. I niestety trzeba przyznać, że często jest to czynnik, który ostatecznie decyduje, jaka elewacja będzie znajdować się na naszym domu.

Dobierz nowoczesna elewację domu

Elewacja domu w zgodzie z jego otoczeniem zewnętrznym

Wygląd zewnętrzny domu jest w równym stopniu ważny, jak wygląd jego wnętrza. Oprócz przepięknie wyglądającego trawnika i zadbanych rabatek kwiatowych o ładnym wyglądzie zewnętrznej części domu decyduje jego estetyka ścian. Schludnie wyglądające ściany, to przede wszystkim odpowiednio dobrana do całości kompozycji zewnętrznej elewacja budynku. Najpopularniejszą jest elewacja tynkowa, którą pokrywa się farbami o różnych kolorach. Należy je właściwie dobrać, tak, aby dopełniały całości aranżacji. Posiadając chodnik wyłożony dużymi kamieniami, takie same kamienne elementy możemy wykorzystać w elewacji i wykorzystać kamień o różnych wielkościach, strukturze oraz tekturze. Elewację taką cechuje niebywała odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Najczęstszym kamieniem używanym w niej obok marmuru i granitu jest piaskowiec. Dużą rolę w planowaniu nowej elewacji zajmuje drewno. Należy ono do najstarszych metod pokrywania ścian zewnętrznych domów i jest cenione za swoje walory dekoracyjne.

Nowoczesne elewacje domów

Do nowoczesnych sposobów elewacji domów z pewnością należy elewacja szklana. Zastosowanie szkła do celów zabezpieczających budynek odkryto już dawno, jednak ze względu na kruchość materiału nie było możliwości wdrożenia go do użytku. W miarę upływu czasu opracowano nowe technologie, które umożliwiają wykonanie szklanej elewacji. Zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, z uwagi na niesamowity efekt dekoracyjny. Jest ona również trwała i wytrzymała, a jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości nie ma z tym większych problemów. Poza tym posiada jeszcze wiele cech, które nie występują w innych pokryciach elewacyjnych, na przykład doskonale sprawdza się, jako izolacja cieplna i akustyczna. Inną grupę nowoczesnej elewacji zajmują elewacje drewniane. Pomimo że drewno służy już od dawien dawna za materiał budulcowy i jako materiał o różnym przeznaczeniu, to w nowoczesnych elewacjach dodatkowo zyskało na randze. Umieszczone na aluminiowych systemach wentylowych drewniane panele umożliwiają nie tylko ochronę budynku, ale również wentylują jego ściany zmniejszając tym samym ich zawilgocenie.

W każdym domu lub mieszkaniu okna odgrywają niebagatelną rolę. To przez nie widzimy znajdujący się na zewnątrz świat i to one są postrzegane, jako wizytówka wnętrza budynku. Często przechodzące osoby podziwiają zawieszone w nich firany, które mogą określać gust właściciela domu, a nawet jego status majątkowy. Firany mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym wnętrza, jeśli tylko są dobrane do jego ogólnego wystroju. Ważny jest ich kolor, ponieważ powinien współgrać z całością aranżacji wnętrza i podkreślać panujący w nim klimat. Logiczny powinien wydawać się fakt, że w pomieszczeniu, w którym znajdują się ciemnozielone meble nie zawiesimy firan o kolorze jaskrawo niebieskim. Mogłoby to przynieść przeciwny rezultat do zamierzonego, a nawet oszpecić pomieszczenie i zniszczyć cały wysiłek, który został włożony podczas planowania wystroju wnętrza. Aktualnie zauważa się odbieganie od standardowych firan koloru białego, a w oknach widzi się firany w kolorach ciemnego bordo, granatu lub brązu. Stosuje się ponadto nowoczesne upinanie firan i fantazyjne ozdoby.

Światło a kolor ścian

Decydując się na remont mieszkania, a zwłaszcza na malowanie ścian i radykalną zmianę ich koloru należy przede wszystkim ocenić, w jakim punkcie świetlnym znajduje się dane pomieszczenie. Ogromnie ważną sprawą jest jego umiejscowienie i to, w jakich miejscach znajdują się w nich okna oraz od jakiej strony świata jest ono położone. Ma to znaczenie ze względu na pojawiające się w nim promienie słoneczne, które, jako naturalne oświetlenie należy wykorzystać i uwzględnić przy aranżacji całego wnętrza pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest bardzo widne i dobrze oświetlone w sposób naturalny, to można do pomalowania jego ścian użyć kolorów ciemnych. Odbijające się od ścian promienie słoneczne rozświetlą wnętrze i sprawią, że nie będzie ono ponure. Jeśli chodzi o ciemniejsze kolory ścian, to modne są aktualnie bordo, fiolet i brązy. Rewelacyjnie będą się w jasnym pomieszczeniu prezentować również kolory jasne. Wszystkie odcienie żółtego i pomarańczy ocieplą wnętrze i niesamowicie rozjaśnią je. Taki kolor ścian poleca się osobom lubiącym ciepłe klimaty i słoneczną atmosferę.

światło i firanki elementem dekoracji

Ciekawostki dekoracyjne

W niemal każdym domu zobaczyć można oprócz podstawowych rzeczy służących do umeblowania i udekorowania wnętrza również te, które są niejako dodatkowymi elementami stanowiącymi o wyglądzie całości pomieszczenia. Do takich rzeczy mogą należeć, na przykład przepięknie zdobione szkło dekoracyjne w postaci wazonów, półmisków na owoce oraz popielniczek. Ważnym elementem zdobniczym w mieszkaniach stały się świeczniki, które już, od jakiego czasu zagościły w polskich domach. Ciekawostką stały się również fantazyjne podgrzewacze, które przybrały najróżniejsze kształty. Mogą to być małe, fikuśne domki lub cudownie zdobione małymi, kryształowymi koralikami pojemniczki na podgrzewacz i wodę. Podgrzewacze zyskały uznanie ze względu na swoje przeznaczenie. W wielu domach domownicy polubili mały, migoczący płomień świeczki i pachnący zapach wydobywający się z ładnego naczynka. Ciekawostką dekoracyjną stały się też nieduże, pokojowe fontanny. Dodają one pomieszczeniu niebywałego klimatu, a szum spływającej wody okazał się bardzo odprężający.

Dekoracja ścian

Pomimo że w sklepach można kupić farby do malowania ścian o nieprzeciętnych barwach, to oprócz tego dostępne są również inne rzeczy, którymi można dodatkowo ozdobić ściany. Dzięki temu upiększa się całe wnętrze pomieszczenia i nadaję się mu specyficznego wyglądu, charakteru i klimatu. Dodatkami, które zdobią ściany mogą być duże naklejki w formie wspaniałych kwiatów imitujących bluszcz lub krzaki czerwonych róż. Nalepione w specjalnym miejscu, gdzie będą najbardziej widoczne i wyeksponowane mogą ożywić pomieszczenie i znacznie je upiększyć. Przykładem cudownego wyglądu mogą być również nalepione białe stokrotki na tle ciemnofioletowej ściany. Biel kwiatów niesamowicie odbija się od ciemnego tła i podkreśla ich urok. Trzeba jednak zaznaczyć, iż kompozycje takie muszą być dokładnie przemyślane. Kolor ściany powinien stanowić odpowiednie tło wyrażające wartości kolorystyczne nalepek. Dodatki te są całkowicie bezpieczne dla ścian i w przypadku, kiedy nie będą się już nam podobać lub ulegną uszkodzeniu z łatwością można je zdjąć, bez problemu odlepiając je od powierzchni ściany.

Przychodząca z zachodu moda na ustrajanie i dekorowanie mieszkań przy okazji różnych imprez okolicznościowych, które mają miejsce w mieszkaniu sprawdziła się u nas w stu procentach. Wnętrza swoich mieszkań dekorujemy przy okazji świat bożonarodzeniowych lub wielkanocnych, ale również podczas ślubu czy okrągłych urodzinach. Na każdą z tych okazji kupuje się inne ozdoby zgodnie z rodzajem święta. Na zimowe święta zawieszamy stroiki z bombkami, natomiast na święta wielkiej nocy na półkach można spotkać imitacje żółtych, zabawnych kurczaczków, a przede wszystkim kolorowe pisanki. Trzeba przyznać, że w sklepach wybór ozdób jest ogromny, choć i w tej dziedzinie życia króluje odwieczna moda i jej trendy. Biorąc pod lupę choinkowe ozdoby świąteczne można zauważyć, że bombki na choinkach są w jednym kolorze, a i sama sztuczna choinka nie jest już zielona tylko biała lub imitująca gęsty świerk przyprószony śniegiem. Ozdoby umieszczane w mieszkaniach są coraz bardziej imponujące i zbliżone do naturalnych przedmiotów. Bywa nawet tak, że ciężko jest odróżnić żywy kwiatek od sztucznego.

Gdzie znaleźć ciekawe przedmioty ozdabiające wnętrza

Ogólnie każdy lubi piękne przedmioty i każdy chciałby w swoim mieszkaniu posiadać oryginalną kompozycję. W tym celu przemierza się wiele ulic w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów, które zostaną przez nas docenione, a które innym osobom wydają się zbędne i do niczego nieprzydatne. Rzeczy takie można znaleźć na bazarach, na których pasjonaci staroci pokazują, a tym samym wysprzedają swoje „skarby”. Innym miejscem są internetowe aukcje, gdzie za niską sumę pieniędzy nabyć można bardzo cenne i wspaniale wyglądające przedmioty. Poza tym w wielu większych miastach są sklepy, w których handluje się używanymi przedmiotami, a po niektórych z nich nie widać nawet, że były używane. W poszukiwaniu ciekawych przedmiotów można również pokusić się na odwiedzenie miejscowych komisów i lombardów. Jedno jest pewne, kiedy już znajdziemy rzecz pasującą do nieprzeciętnego wystroju naszego mieszkania, to będziemy dumni z włożonych starań i efektu dekoratorskiego, jaki uda nam się osiągnąć. Ciekawymi drobiazgami mogą okazać się wazony, klamki w drzwiach, a przede wszystkim ławy z ozdobnymi nóżkami i krzesła.

Ozdoby do mieszkań gdzie zdobyć

Ozdoby do mieszkań

Stare przedmioty cennym wykończeniem wnętrz

Nawet osoby, które preferują nowoczesną aranżację w mieszkaniu potrafią zauroczyć się przepięknie wyglądającymi starymi rzeczami. Stylowy wygląd mebli podkreśla ich dystynkcję oraz klasyczność. Mówi się, że stare meble i przedmioty posiadają w sobie duszę i dlatego warte są zainteresowania. Ich ponadczasowość dostrzec można również w przedmiotach małych, takich jak: stare zegary, obrazy lub lustra. Mogą to być rzeczy z metalu, drewna, ale też z porcelany lub szkła. Jeśli są o odpowiedniej kuwerturze lub mają wygląd pasujący nawet do nowoczesnych stylizacji, to warto posiadać takie przedmioty i być ich właścicielem. Cenne rzeczy kojarzą się z czymś szlachetnym i wykwintnym. Stara komoda prezentuje się przecież znaczniej okazale, kiedy stoi na niej zabytkowy świecznik lub fotografia rodzinna w przepięknej starej ramce. W nowoczesnych pomieszczeniach można pomieszać rzeczy z minionych epok z rzeczami z teraźniejszego świata. Na przykład kryształowy żyrandol z dawnych czasów nawet w najnowocześniejszym salonie będzie prezentował się, co najmniej zabójczo.

Jak urządzić wnętrze doskonałe

Pod pojęciem wnętrza doskonałego dla wielu osób może kryć się zupełnie coś innego. Jedni wyobrażają sobie wnętrza o typowych dla czasów wystrojach, natomiast inni chcieliby mieszkać w domach, w których króluje automatyka. Wyobrażają sobie, iż już od bramy wjazdowej wszystko dzieje się poprzez zdalne sterowanie odpowiednim pilotem. Doskonałe wnętrze powinno być urządzone ze smakiem, dlatego należy unikać umieszczania w nim zbyt wielu rzeczy, które nie wnoszą nic do aranżacji wnętrza, a jedynie osiada się na nich kurz. Powinno dążyć się do minimalizacji, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Jest to z pożytkiem dla wyglądu mieszkania, jak i dla sprzątających go osób. Wnętrze doskonałe to połączenie wielu materiałów pozornie przeczących sobie (metal ze szkłem lub drewno z kamieniem) w jedną, harmonijną całość. Poza tym doskonałość wiąże się też nierozerwalnie z wygodą przebywania w pomieszczeniu. Idealne mieszkanie powinno wpływać na dobre samopoczucie przebywających w nim osób. Musi również być dla nich funkcjonalne i dostosowane dla danego człowieka.

Strona 1 z 2