wtorek, 28 kwiecień 2020 16:53

Jak szybko sprzedać używane auto?

Oceń ten artykuł
(42 głosów)
Sprzedaż samochodu w skupie aut za gotówkę w Gdyn Sprzedaż samochodu w skupie aut za gotówkę w Gdyn

Podczas sprzedaży samochodu, chcielibyśmy aby transakcja przebiegła szybko i zakończyła się otrzymaniem najwyższej możliwej kwoty za pojazd. Aby do tego doprowadzić, warto przygotować samochód do sprzedaży i zamieścić w internecie ciekawą ofertę, dotyczącą pojazdu. Na co warto zwracać uwagę i co pomoże nam w przeprowadzeniu efektywnego procesu sprzedaży?

 

Skup aut używanych

Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży samochodu - skorzystaj z usług jakie oferują skupy aut używanych. Może nie otrzymasz najwyższej możliwej kwoty, ale sprzedasz samochód w ciągu kilku godzin i otrzymasz gotówkę do ręki. Przykładem jednego z nich jest Skup aut Pol-Cars Gdynia, oferujący również skup motocykli, skup samochodów dostawczych, a także skup aut nietypowych. Dzięki szerokiej ofercie tego typu firm motoryzacyjnych, możemy w szybki sposób sprzedać samochód, nawet jeśli jest uszkodzony i nie posiada ważnego OC ani przeglądu technicznego.

Stwórz dobre ogłoszenie sprzedaży samochodu

Jeżeli jednak chcesz sprzedać samochód na własną rękę - podstawa to dobre ogłoszenie. Pamiętaj o tym, że musi mieć odpowiedni tytuł, aby zachęcić przeglądającego do wejścia w ofertę. W ogłoszeniu należy zawrzeć wszystkie informacje, takie jak historia pojazdu, jego najważniejsze parametry. Warto także podkreślić zalety auta i to co go wyróżnia na tle innych. Koniecznie należy dołączyć zdjęcia dobrej jakości oraz prezentować auto zarówno ze strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Nie zatajaj mankamentów pojazdu

Szczerość i uczciwość to podstawa, dlatego nie zatajaj żadnych informacji przed potencjalnym klientem. Pozwoli to uniknąć kłopotów i nieprzyjemności. Napisz jaki faktyczny przebieg posiada auto, czy było uszkodzone i kiedy ostatni raz zostały w nim wymienione takie elementy, jak chociażby klocki hamulcowe.

Podaj odpowiednią cenę samochodu

Pamiętaj o wskazaniu ceny. To jest chyba podstawowy parametr, po którym klienci filtrują ogłoszenia, więc należy pamiętać żeby ceny nadto nie zawyżyć. Nie należy jej także zbytnio zaniżać, gdyż większość klientów także nie zdecyduje się na przejrzenie oferty czy późniejszy kontakt, ponieważ będzie sądzić, że ogłoszenie jest podejrzane. Najlepiej sugerować się cenami podobnych modeli, wyprodukowanych w tym samym, lub zbliżonym roku. W ostateczności zawsze można skorzystać z pomocy rzeczoznawcy.

Przygotuj samochód do sprzedaży

Przygotowanie samochodu przed sprzedażą w skupie aut używanych w Gdyni

Przygotowanie samochodu przed sprzedażą w skupie aut używanych w Gdyni

Przed sprzedażą zadbaj o swój samochód. Wymień podstawowe części, ale przede wszystkim go wyczyść. Postaraj się odkurzyć siedzenia, a nawet uprać pokrowce. Możesz też użyć sprayu do tapicerki. Pojedź także na myjnię. Zrób to przed sfotografowaniem samochodu do ogłoszenia i powtórz przed spotkaniem z ewentualnym klientem.

Zgromadź historię pojazdu

Każdy klient pragnie znać historię auta, które chce kupić. Najlepiej więc dokumentować ją nie tylko dla własnej wiadomości, ale też po to, by potem móc ją potem przedstawić klientowi. Zwiększa to zaufanie do sprzedawcy i pozwala lepiej rozeznać się w stanie technicznym sprzedawanego pojazdu.

Kiedy najlepiej sprzedać samochód

Pomyśl nad tym, kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż. Na pewno nie jest to okres świąt Bożego Narodzenia, kiedy panuje mroźna zima i każdy myśli o tym, by zakupić prezenty dla najbliższych. Okres wakacji również nie sprzyja takim zakupom - wtedy myślimy o zagranicznych podróżach. Najlepszy czas to zdecydowanie wiosna. Jeśli więc mamy możliwość, najlepiej wstrzymać się z wystawieniem ogłoszenia do marca lub kwietnia.

Dopełnij wszystkich niezbędnych formalności

Niezwykle ważne w całym procesie sprzedaży jest także skupienie się na aspektach formalno-prawnych. Kiedy już znajdziemy kupca i chcemy spisać z nim umowę, musimy ją starannie przygotować. Najważniejsze, aby zawierała szczegółową datę (wraz z godziną) oraz miejsce przekazania pojazdu. Istotne jest także ujęcie wszystkich usterek, po to by uniknąć ewentualnych zarzutów co do stanu technicznego pojazdu.

Polecane

  • 1