środa, 19 maj 2021 10:44

Modlitwa, czyli osobista rozmowa z Bogiem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ławki do kościoła ławki do kościoła pixabay

Wiara jest dla wielu osób prawdziwym fundamentem ich siły. Stanowi pewny grunt, na którym zawsze można się oprzeć.

 

Co więcej, wiara podparta szczerą modlitwą jest w stanie przenosić góry i dawać człowiekowi tak duże pokłady siły, iż nic nie jest w stanie go załamać. Warto podkreślić, iż ten sposób komunikacji z Bogiem znany jest ludzkości od tysięcy lat, o czym dobrze świadczą teksty biblijne. W jaki sposób poprawiać jakość swojej codziennej modlitwy i na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Modlitwa płynąca z serca, czyli fundament wiary

Wypowiadanie poszczególnych modlitw z książeczek modlitewnych czy katechizmu jest ważne, ponieważ podkreśla przynależność do wspólnoty kościoła. Warto jednak zdecydowanie podkreślić, iż puste wypowiadanie słów modlitwy bez żadnej refleksji jest kompletnie jałowe, ponieważ nic nie wnosi do naszej duchowości. Podczas modlitwy najważniejsza jest świadomość oraz nastawienie się na samodoskonalenie. Ludzie są istotami grzesznymi, dlatego błądzenie jest rzeczą ludzką. Niestety często jest tak, iż celowo popełniamy jakiś występek w nadziei na szybkie „nadpisanie” go żarliwą modlitwą. Głównym celem modlitwy powinna być chęć zmiany własnego postępowania. To my swoimi codziennymi decyzjami wpływamy na to, czy czynimy dobro, czy wybieramy złą ścieżkę. Dobra i owocna modlitwa powinna być oparta o szczery dialog z Panem Bogiem. To właśnie duchowe spojrzenie w swoje oczy pozwala z pokorą przyznać się do błędu i pobudzać świadomość, gdy kolejnym razem będziemy go popełniać.

W jaki sposób poprawić jakość swojej modlitwy?

Modlitwa jest podstawą osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. To właśnie poprzez modlitwę możemy doskonalić swój duchowy oręż, który na co dzień pomoże nam w zwalczaniu i przeciwdziałaniu złu. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, iż jakość modlitwy w dużym stopniu zależy od własnego, osobistego podejścia do tego tematu. Podczas modlitwy powinniśmy być maksymalnie skupieni, aby nic nie rozpraszało naszych myśli. Co więcej, warto modlić się własnymi słowami, zamiast odmawiania kolejnych wersetów z katechizmów – taka modlitwa wymaga od nas szczerego spojrzenia w głębie własnej duszy, ponieważ nie wypowiadamy wyuczonych wersów, lecz zaczynamy prowadzić z Jezusem prawdziwy dialog.

Dlaczego miejsce modlitwy ma znaczenie?

Modlitwa w kościele jest jednym z podstawowych rodzajów dialogu z Panem Bogiem. Warto podkreślić, że niezwykle ważne są wówczas wygodne ławki do kościoła, ponieważ pozwalają na maksymalną koncentrację. Dziś takie ławki bardzo często są po prostu wygodnymi, drewnianymi krzesłami, które w prosty sposób można łączyć w ławki. Warto podkreślić, iż skuteczna modlitwa nie musi odbywać się tylko i wyłącznie w świątyni. Przyroda jest najdoskonalszym przykładem boskiego zamysłu, dlatego modlitwa w lesie przy delikatnym szumie liści, czy podczas spaceru wzdłuż strumyka potrafi dać maksymalny poziom koncentracji i wyciszenia. Dlatego też warto modlić się wszędzie tam, gdzie w danej chwili się znajdujemy, ponieważ Bóg jest wszędzie!


 

Zobacz także - https://shopsindex.com/pl/religia/logiczne-dowody-na-istnienie-boga-jak-powstal-bozy-swiat

Polecane

  • 1