poniedziałek, 20 czerwiec 2022 10:29

Zakończenie roku szkolnego – jak uczcić ten dzień z dzieckiem?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Czechy spacer w chmurach Czechy spacer w chmurach pexels

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego sprawia, że coraz większa liczba rodziców zaczyna szukać sposobów na uczczenie tego wyjątkowego dnia wraz z dzieckiem. Jest to forma nagrody za cały rok wytężonej pracy, nauki i starań. Warto więc zastanowić się, co zrobić wraz z pociechą na koniec roku szkolnego, by sprawić jej radość.

 

Krótka wycieczka na rozpoczęcie wakacji

Krótka, nawet jednodniowa wycieczka, to doskonały sposób na świętowanie rozpoczęcia wakacji. Nie ma żadnego znaczenia, jaki jest jej cel. Liczy się czas spędzony razem z dzieckiem, dobra zabawa i element zaskoczenia. Wielu rodziców decyduje się na Czechy spacer w chmurach.

Jest to fantastyczna wieża widokowa, która położona jest niedaleko granicy z Polską. Powstała w roku 2015 i od tej pory roku w rok przyciąga setki turystów. Nie jest to zwyczajna wieża widokowa, jakich wiele, ale prawdziwa, licząca sobie ponad 700 metrów długości, ścieżka w chmurach. 

Aby sprawić maluchowi radość spontaniczną wycieczką, wcale nie trzeba wybierać się do hotelu. Dzieciaki z pewnością ucieszą się z noclegu w namiocie, wieczornego ogniska oraz rodzinnego grania w planszówki. Wystarczy odrobina kreatywności, by tego typu wycieczką uczcić zakończenie roku szkolnego.

Zaproszenie na poczęstunek

Nie ma chyba dziecka, które nie ucieszyłaby się na wiadomość o wyjściu do restauracji bądź też cukierni. Nic więc dziwnego, że na zakończenie roku szkolnego tego typu miejsca wręcz pękają w szwach. Wyjście na lody, pizzę czy też na ulubioną potrawę malucha to doskonały sposób na rozpoczęcie wakacji w wielkim stylu.

W tym wyjątkowym dniu można wybrać ulubiony lokal dziecka, bądź też spontanicznie zdecydować się na miejsce, w którym maluch jeszcze do tej pory nie był.

Drobny upominek jako forma nagrody

Wielu rodziców decyduje się na zakupienie drobnego upominku na zakończenie roku szkolnego. Słuchawki, smartwatch, breloczek czy też książka - to wszystko może sprawić maluchowi mnóstwo radości i pomóc radośnie rozpocząć wakacje. Tego typu gadżet wcale nie musi być kosztowny. Warto zorientować się, co sprawi radość dziecku.

Rodzinny dzień

Ci rodzice, którzy na co dzień nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, mogą swojemu dziecku podarować to, co najcenniejsze i co na pewno sprawi mnóstwo radości – czyli wspólnie spędzony dzień. W tym czasie można robić tak naprawdę wszystko - wybrać się na rower, pograć w ulubione gry, uprawiać sport czy też po prostu spacerować po okolicy. Najważniejsze, by cały czas poświęcić dziecku, porozmawiać z nim, wspólnie się pośmiać i świętować rozpoczęcie wakacji.

Podsumowując, rozpoczęcie wakacji to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Jest to okres podsumowań, a także docenienia wytężonej nauki w roku szkolnym. Bez względu na to, czy na świadectwie malucha pojawi się czerwony pasek, warto uczcić zakończenie kolejnego roku szkolnego w odpowiedni sposób. Wszystko po to, by zamknąć pewien etap w życiu dziecka i w dobrych humorach rozpocząć tygodnie beztroskiego, letniego odpoczynku.

Polecane

  • 1