środa, 03 marzec 2021 11:33

Ślub i wesele – najważniejsze kwestie związane z organizacją uroczystości

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
miejsca na wesele Warszawa miejsca na wesele Warszawa pixabay

Organizacja ślubu często spędza Młodym sen z powiek. Niejednokrotnie okazuje się, że chcąc mieć wymarzone wesele, trzeba o tym pomyśleć już na kilka lat przed planowaną datą ślubu.

Często okazuje się, że datę zaślubin dobiera się do wolnego terminu sali lub wybranego fotografa. Jakie kwestie są najważniejsze przy organizacji wesela? Czym się kierować wybierając salę weselną i fotografa?

Jaką salę wybrać na weselę?

Dla wielu Młodych bardzo ważne jest to, by wesele odbywało się w wymarzonym przez nich miejscu. Jak się okazuje, coraz częściej z różnych powodów organizowane są wesela w miejscach, gdzie zabawę można przygotować w plenerze, a jedynie w razie niepogody, goście przebywają wewnątrz pomieszczenia.

Przy wyborze miejsca na weselę trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.  Jeśli chcesz, aby odbywał się tam także ślub, muszą być ku temu zapewnione odpowiednie warunki. Potrzebna jest też zgoda kierownika USC. W naszym kraju nie jest jeszcze zbytnio możliwe załatwienie ślubu wyznaniowego poza świątynią.

Jeżeli chcesz uniknąć zgiełku miasta i korków w czasie dojazdu do sali weselnej, pomyśl o miejscu nieco oddalonym od centrum miasta, a nawet położonym poza jego granicami. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz miejsca na wesele Warszawa i okolice, a na pewno znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Wystarczy wspomnieć np. Pałac Zdunowo czy Pałac Rozalin.

Fotograf ślubny – o czym należy pamiętać przy wyborze?

Sesja zdjęciowa to jedna z najpiękniejszych pamiątek z tak ważnego wydarzenia, jakim jest dzień zaślubin. Dlatego też warto poświęcić chwilę, by wybrać najlepszego fotografa. Jednym z najlepszych sposobów na zawężenie kręgu poszukiwań jest przejrzenie stron internetowych. Każdy szanujący się fotograf ma swoje portfolio w wersji tradycyjnej i cyfrowej. Przy wyborze sprawdź, jaka jest specjalizacja danej osoby i w jaki sposób obrabiane są zdjęcia przed wydaniem ich klientowi. Możesz też przeczytać opinie w sieci o wybranej osobie. Wpisz hasło fotograf ślubny Warszawa i zapoznaj się z wypowiedziami na niezależnych forach.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretną osobę, pamiętaj o dokładnym ustaleniu wszelkich szczegółów i zapisaniu ich później w treści umowy.

Czy warto decydować się na motyw przewodni wesela?

W modzie ślubnej coraz popularniejsze staje się organizowanie wesel z motywami przewodnimi oraz określoną z góry kolorystyką. Czy warto decydować się na taki krok? Jest to dobre rozwiązanie z wielu względów. Przede wszystkim o wiele łatwiej dobrać później kolejne elementy, które będą częścią składową tego ważnego dnia. Dzięki motywowi przewodniemu wszystko prezentuje się o wiele lepiej. Można uzyskać harmonijny i spójny wygląd sali weselnej, dekoracji kościoła, strojów Młodych, a także takich elementów jak: zaproszenia ślubne czy winiety na stołach. Pod konkretną stylistykę i kolorystykę dominującą na weselu można później także dobrać pasujący sposób obróbki zdjęć wykonywanych przez fotografa w czasie całego dnia.

Polecane

  • 1