wtorek, 28 marzec 2023 12:37

Polinezja Francuska - kiedy jechać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Polinezja Francuska Polinezja Francuska mat.prasowe

Polinezja Francuska od wielu lat określana jest mianem utopii i niezmiennie od wieków stanowi synonim prawdziwego raju na ziemi. Wpływ na to ma przede wszystkim krystalicznie czysta woda, białe plaże, egzotyczne rośliny i sprzyjający klimat. Bora Bora i inne wyspy Polinezji Francuskiej są mitycznym Edenem, w którym można podziwiać przepiękne zachody słońca nad Pacyfikiem i cuda natury na każdym kroku. Kiedy warto wybrać się na wyspy Polinezji Francuskiej?

 

Jaki klimat panuje na wyspach Polinezji Francuskiej?

Na wyspach Polinezji Francuskiej panuje klimat tropikalny. Od czerwca do października powietrze jest suche, temperatury niższe i nie tak uciążliwe. Z kolei od lipca do sierpnia występują tam wiatry maaramu, które niosą ze sobą zmienną pogodę. Okres pomiędzy listopadem a majem to sezon deszczowy. Występują wtedy liczne opady deszczu, jest wyższa temperatura, co przekłada się na wyższą wilgotność powietrza. Największy ruch turystyczny przypada na okres wakacyjny, czyli lipiec i sierpień. Zadając sobie pytanie "Polinezja francuska kiedy jechać" to zdecydowanie w porze suchej. Mimo niższej temperatury i tak jest tam cieplej w porównaniu z warunkami w Polsce.

Jakie wyspy wchodzą w skład Polinezji Francuskiej?

Pierwszą z wysp jest Tahiti, która znajduje się w południowej części Oceanu Spokojnego w archipelagu Wysp Towarzystwa i jest to największa wśród wszystkich wysp. Otaczają ją rafy koralowe, dlatego jest to doskonałe miejsce do nurkowania. Tahiti składa się z dwóch wysp - Wielkiej i Małej. Na pierwszej z nich znajduje się największe miasto i stolica Polinezji Francuskiej - Papeete. Inną wyspą jest Moorea, która również jest wyspą wulkaniczną. Znajduje się ona zaledwie 17 kilometrów od Tahiti i można się na nią dostać wyłącznie promem lub samolotem.

Wyspa Bora Bora należy jest najpopularniejszą ze wszystkich wysp archipelagu Wysp Towarzystwa. Otoczona jest ona rafą koralową, którą zachwycają się nurkowie. Wyspa przyciąga nie tylko bogatym atolem koralowym, ale również obserwowaniem wielorybów i karmieniem rekinów. Centrum Bora Bora to Vaitape, a na wyspę, która uznawana jest za ósmy cud świata, można dostać również promem lub samolotem.

Jak poruszać się między wyspami Polinezji Francuskiej?

Transport pomiędzy wyspami odbywa się drogą morską lub powietrzną. Przez rząd Francji wspierane są lokalne linie lotnicze, ale ze względu na odległość oraz niskie obłożenie niektórych lokalnych przelotów, nie wszystkie są tanie i nie zawsze oferują możliwość transportu. Większość połączeń jest obsługiwanych przez Air Tahiti albo Air Moorea. Świetnym sposobem na zwiedzanie wysp jest przemieszczanie się promami morskimi lub katamaranami. Tahiti i inne większe wyspy mają doskonale rozwinięte sieci połączeń autokarowych. Są one tanie i godne zaufania, z kolei taksówki są z reguł drogie. Oczywiście istnieje możliwość wynajęcia samochodów, skuterów, rowerów.

Polecane

  • 1