sobota, 26 luty 2022 12:25

Podróż do Seattle

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ESTA ESTA

Najczęściej podróżując do Stanów Zjednoczonych wybieramy się do miast położonych na Wschodzie kraju. Nic dziwnego, przemieszczanie się na Zachód wymaga dodatkowego nakładu czasu podróży, ponieważ musimy przemierzyć niemały odcinek szerokości całego kontynentu.

Jednym z takich miast, które położone jest w północno-zachodniej części kraju to Seattle. Miasto ze względu na swoje położenie bliższe jest azjatyckim przedsiębiorcom, jak i również jest silnie powiązane ruchem transportowym z Kanadą. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, co dokładnie możemy zwiedzić w tym mieście.

Brak nudy w Centrum Miasta

Wystarczy wybrać się do Centrum miasta, a dokładniej do Seattle Center, aby się przekonać o tym, jak wiele możliwości mamy naprawdę do wyboru. To jest niesamowite, że na dość sporej powierzchni, możemy mieć do czynienia z wydarzeniami edukacyjnymi, jak i również artystycznymi. To tutaj również znajduje się Space Needle, czyli wieża o wysokości 184 metrów, na szczycie, której znajduje się taras widokowy. Jest to budynek, który został wzniesiony w 1962 roku. Jednocześnie obecnie można tam zjeść w jednej z drogich restauracji. Ale co najważniejsze, Przy okazji wizyty w restauracji możemy podziwiać piękne widoki niemalże na całe miasto. W tej chwili, nie jest to już najwyższy budynek w całym Seattle, ale na pewno wyróżnia się on swoim futurystycznym kształtem.

Poszukiwanie wiedzy i nie tylko

W momencie, kiedy będziemy chcieli zobaczyć zupełnie inne atrakcje turystyczne w Seattle, koniecznie powinniśmy wybrać się do Pacific Science Center, czyli Centrum Naukowego w Seattle. To właśnie tutaj mamy do czynienia z licznymi eksperymentami, jak i również licznymi eksponatami o interaktywnym charakterze. Poszukując nietypowych miejsc w tym mieście, na uwagę zasługuje również Muzeum popkultury, które jest całkiem nowym obiektem, ponieważ założył go w 2000 roku Microsoft Paul Allen. Rzeczywiście w tym miejscu możemy nie tylko oglądać różne ciekawe eksponaty, ale jednocześnie natrafiamy na wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Do nich zaliczają się przede wszystkim huczne koncerty wielkich gwiazd. Najważniejsze jest to, żebyśmy naprawdę tam się świetnie bawili. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości co do tego, że jednak wycieczka będzie zaliczać się do bardzo udanych.

Jak załatwić wszelkie formalności związane z wyjazdem?

W momencie, kiedy decydujemy się na wyjazd zagraniczny, to nie ma żadnych wątpliwości co do tego, aby postarać się o spełnienie odpowiednich formalności. Do nich zalicza się wypełnienie wniosku ESTA, który kierowany jest między innymi właśnie do Polaków. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy się już ubiegać o wizę, która często niestety z różnych przyczyn była poza zasięgiem naszych możliwości. W takim przypadku możemy wspomnieć o tym, że jednak taka podróż do Stanów Zjednoczonych powinna odbyć się wyłącznie w celach turystycznych, a także nie może trwać dłużej niż 90 dni. Wtedy rzeczywiście nie będziemy mieli żadnego problemu z podróżowaniem po Stanach Zjednoczonych.

Polecane

  • 1