wtorek, 01 czerwiec 2021 18:35

Obóz taneczny dla młodzieży

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
obozy taneczne obozy taneczne pixabay

Czy obóz taneczny to dobry sposób na wakacje dla młodzieży? Jaką ofertę wybrać i czym się kierować podczas planowania wakacji? Przeczytajcie!

 

Ruch to zdrowie!

Obóz taneczny (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) dla młodzieży kojarzy się z aktywnością i ruchem. Ponieważ naprawdę sporo tam warsztatów tańca, wycieczek, aktywności i gier ruchowych - nie sposób przecenić rolę takiego wyjazdu w kształtowaniu sylwetki, wdrażaniu zdrowego stylu życia i osiągania zdrowia poprzez ruch. Obóz taneczny będzie dobry dla każdego - dziewczyny i chłopaka, osoby z kiepską kondycją i dobrą, dla 8-latka i dla 18-latka. Każdy osiągnie tu dużo korzyści dla siebie. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, więc warto zadbać, by wakacje naszego dziecka właśnie takie były - pełne ruchu, słońca i aktywności. Da to dziecku bardzo dużo sił do dalszej nauki i do zmian codziennego życia na lepsze.

 A może nie dam rady...?

Czy wszyscy poradzą sobie na takim obozie tanecznym dla młodzieży? Czy kondycja będzie wystarczająca? Takie pytanie warto zadać sobie kilka tygodni przed obozem i po prostu kondycję ćwiczyć poprzez dłuższe spacery, lekkie biegi, jazdę na rowerze czy ćwiczenia sprawnościowe. Fantastyczne jest też pływanie, które bardzo wzmacnia wszystkie mięśnie. Każda w miarę sprawna osoba da radę - obóz taneczny dla młodzieży w swoim programie zawsze dostosowywany jest do wieku i kondycji dzieci, nikt tu do niczego nie zmusza. Warto też pamiętać, że to, co się czasem wydaje nie do osiągnięcia samemu, to w grupie jest o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze! Grupa bardzo motywuje i dodaje skrzydeł - zobaczycie!

Jaki jest poziom mojego tańca?

Każdy znajdzie dla siebie dobrą grupę na wakacyjny obóz taneczny dla młodzieży. Nie ma z reguły żadnych wymogów co do umiejętności, a na wypoczynek zapraszani są wszyscy, bez względu na to, czy uczą się jeden dzień, czy dziesięć lat.

Zumba, rumba, samba!

Na początek najlepiej wybrać obóz taneczny dla młodzieży o profilu ogólnym. Dopiero z biegiem lat i wraz ze wzrostem umiejętności wybierajmy oferty skoncentrowane na tylko danym rodzaju tańca - np. na tańcu jazzowym. Można też oczywiście zacząć od razu od tańca jazzowego, ale nie znając innych kroków i tańców, trudno będzie nam podjąć właściwą decyzję, że właśnie ten rodzaj jest dla nas.

Terminy

Obóz taneczny dla młodzieży trwa zwykle jedenaście lub dwanaście dni. Zwykle mamy do wyboru bardzo dużo terminów, więc na pewno dostosujemy wyjazd do naszych potrzeb i dopasujemy do pozostałych wakacyjnych planów. Zwykle obóz taneczny dla młodzieży zaczyna się w weekend po zakończeniu roku szkolnego i trwa jedenaście dni, po czym zaczyna się kolejny turnus i tak dalej, aż do końca wakacji.

Korzyści z obozu tanecznego dla młodzieży

Wakacje to czas na zażycie ruchu i zdrowia w postaci dobrze zaplanowanego wyjazdu w czyste ekologicznie miejsce. Obóz taneczny dla młodzieży ma codziennie warsztaty ruchowe, z technik tanecznych, układów, kroków, elementów fitnessu i gimnastyki. Przed zajęciami jest zazwyczaj krótka rozgrzewka. Czas trwania warsztatów jest dostosowany do wieku uczestników i do ich chęci oraz możliwości. Może to być przykładowo dwa razy po dwie godziny, a w młodszych grupach dwa razy po jednej godzinie. Jednak taniec to nie wszystko - obóz taneczny to też piesze wycieczki, zwiedzanie, gry terenowe, zabawy sportowe, dyskoteki, kąpiele w morzu lub jeziorze i dużo innych aktywności. Jeśli szukacie miejsca, gdzie w wesoły i inspirujący sposób utrzymacie formę - to obóz taneczny dla młodzieży jest idealnym do tego miejscem. Do zobaczenia w wakacje!

Polecane

  • 1