środa, 23 wrzesień 2020 16:34

Narty na Słowacji

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Narty Słowacja Narty Słowacja

Słowacja to coraz chętniej wybierany kraj przez osoby, które szukają ciekawego miejsca na wypoczynek i relaks na górskich stokach.

 

Tutejsza infrastruktura turystyczna jest doskonale przygotowana, a w pobliżu miejscowości wypoczynkowych na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Gdzie dokładnie warto wybrać się na narty na Słowacji? Jakie atrakcje oprócz przepięknych stoków czekają tutaj na turystów?

Gdzie wybrać się na narty na Słowacji?

Jak to zostało wyżej wspomniane, Słowacja jest coraz chętniej wybierana przez osoby, które chcą wypocząć wśród gór. Jest to idealne miejsce nie tylko na zimowe, białe szaleństwo na stoku. Latem czy wiosną można tutaj korzystać z przepięknych ścieżek turystycznych czy też wielu innych atrakcji położonych w okolicy. Jeżeli szukasz miejsca do wypoczynku na nartach na Słowacji, najlepiej w wyszukiwarce użyć zapytania narty Slovacija”. Wówczas otrzymasz kilka ciekawych propozycji. Jedną z nich są apartamenty Jasna, które położone są na terenie Doliny Demianowskiej słynącej z przepięknych tras narciarskich i szlaków turystycznych.

Jakie atrakcje czekają na turystów w okolicach Jasnej?

Wybierając się na narty na Słowację, warto zatrzymać się w okolicach Jasnej na co najmniej kilka dni, np. w hotelu https://www.bjornsonka.sk/. Pozwoli to nie tylko nacieszyć się możliwością spacerów czy szusowania po górach, ale także lepsze poznanie tego pięknego regionu. Jedną z największych atrakcji jest tutaj Demianowska Jaskinia Wolności, która jest pięknie „zdobiona” stalaktytami i stalagmitami. Na terenie tego systemu jaskiń znajdują się także przepływy i jeziora, które zachwycają swoją malowniczą naturą. Miłośnicy historii i sztuki powinni udać się do miejscowości Liptowski Mikulasz, gdzie znajdują się ciekawe muzea, a także jedna z najstarszych galerii sztuki na Słowacji. Obecnie można podziwiać w niej blisko 5000 dzieł sztuki pochodzących z różnych okresów historii. Interesującym obiektem jest także synagoga położona we wspomnianej miejscowości. W środku znajduje się muzeum przedstawiające historię tutejszej społeczności żydowskiej.

Polecane

  • 1