czwartek, 17 listopad 2022 12:15

Najciekawsze atrakcje w Ustroniu Morskim

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
domki Ustronie Morskie domki Ustronie Morskie mat.prasowe

Ustronie Morskie od lat cieszy się dużą popularnością wśród miłośników wakacji nad Bałtykiem. W tej niedużej miejscowości nawet latem można uniknąć tłumu turystów, na przykład decydując się na wygodne letniskowe domki.

Jednak pobyt w okolicy to nie tylko plażowanie, sporty wodne i udogodnienia, które może zapewnić ośrodek wypoczynkowy. Ustronie Morskie to jednocześnie miejsce, w okolicach którego nie brakuje dodatkowych atrakcji dla całej rodziny. Oto kilka przykładów!

Kryty basen na deszczowe dni 

Nad Bałtykiem nawet latem zdarzają się pochmurne, chłodniejsze lub deszczowe dni. Nie oznacza to jednak, że urlopowiczom do dyspozycji pozostają wówczas wyłącznie wynajęte domki. Ustronie Morskie to miejsce oferujące wiele możliwości, między innymi kryty basen w tutejszym Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Helios. Dzięki temu nawet podczas kapryśnej pogody turyści nie muszą rezygnować z pływania, a na miejscu dostępna jest także dodatkowa rozrywka w postaci kręgielni. 

Kompleks ogrodów pokazowych nie tylko dla fanów botaniki 

Turyści wyposażeni we własne auto mogą ruszyć w poszukiwaniu dodatkowych atrakcji nieco dalej, a mianowicie do Dobrzycy, w której znajdują się dwa kompleksy ogrodów tematycznych Hortulus. Stosunkowo łagodny jak na Polskę klimat sprawia, że można tu znaleźć okazy z całego świata ułożone w niesamowite kompozycje, w tym stworzony z żywopłotów labirynt. Ogrody przypadną do gustu nie tylko miłośnikom botaniki, a swoim urokiem przyciągają niemal przez cały rok – od wczesnej wiosny do zimy. 

Nauka gry w golfa 

W pobliskim Rusowie na turystów z całej Polski czeka jeszcze jedna ciekawa atrakcja – pole golfowe – Golf Driving Range. To kolejny sposób, aby urozmaicić sobie wypoczynek nad Bałtykiem. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu, a naukę gry w golfa można zacząć od zera. 

Rowerowe i piesze szlaki turystyczne 

Przebywając w gminie Ustronie Morskie, warto skorzystać ze tutejszych szlaków pieszych i rowerowych. Na spacery, w tym nordic walking, szczególnie godne polecenia są okoliczne lasy. W dodatku od wczesnej jesieni nie brakuje w nich dorodnych grzybów. Gminę przecina też jeden z najciekawszych polskich szlaków rowerowych, dlatego miłośnicy kolarstwa nie będą się tu nudzić. 

Skansen Chleba dla miłośników tradycyjnej kuchni 

Kolejnym godnym odwiedzenia miejscem w Ustroniu Morskim jest Skansen Chleba. Budynek stylizowany na chatę pochodzącą w XIX wieku to tak naprawdę muzeum młynarstwa i piekarnictwa. Odwiedzający mają możliwość upieczenia tu własnego chleba w klasycznym, opalanym drewnem piecu. Poza tym na gości czekają specjały wyśmienitej staropolskiej kuchni. 

Domki Ustronie Morskie – atrakcje dla całej rodziny 

Przykłady lokalnych atrakcji można mnożyć, a pobyt nad Bałtykiem będzie jeszcze ciekawszy, gdy urlopowicze wybiorą odpowiedni ośrodek wypoczynkowy. Ustronie Morskie to lokalizacja Ustronie Park – ośrodka wczasowego wyposażonego w wygodne i przestronne domki premium znajdujące się tuż przy plaży. Na terenie ośrodka znajdują się boiska do piłki nożnej, siatkówki i stoły do ping-ponga. Często odbywają się tam również występy artystyczne, koncerty i recitale. Relaks dla ciała zapewniają sauna lub kąpiel w tradycyjnej bali. Codziennie trwają także rozbudowane programy animacyjne dla dzieci i dorosłych. 

W Ustroniu Morskim nigdy nie wieje nudą! 

Polecane

  • 1