poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:12

Klimatyczne restauracje na romantyczną kolację we dwoje w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
restauracja Szczecin restauracja Szczecin unplash

Szczecin to miasto o niesamowitym klimacie, które łączy w sobie urok minionych dekad, zaklętych w wielu dobrze zachowanych budowlach, takich jak Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego i Ratusz, z industrialnym charakterem metropolii przemysłowej.

Przechadzając się uliczkami centrum miasta, odkrywać można to, jak miasto się rozwija i zmienia, natomiast bulwary nad Odrą to idealne miejsce do podziwiania tego, jak technika potrafi się harmonijnie łączyć z krajobrazem naturalnym, tworząc spójną, bardzo urokliwą scenerię. W każdym z tych miejsc znaleźć można ciekawą ofertę gastronomiczną, która dopełni całości. Sprawdźmy, gdzie warto udać się na kolację w Szczecinie.

Topowe miejsca na gastronomicznej mapie miasta

Kierując się w stronę klasycznych, polskich smaków, każdy miłośnik esencjonalnego rosołu, czy idealnie przygotowanego schabu lub wołowiny, znajdzie w Szczecinie restaurację dla siebie. Klimatyczna Karczma Polska pod Kogutem i restauracja Dzika Gęś, to idealne miejsca na wieczorną, romantyczną kolację we dwoje. W zależności od tego, czy bardziej urzeka nas klimat sielskiej wsi, który zapewnia Karczma pod Kogutem, czy też modernistyczny design wnętrza Dzikiej Gęsi, okraszony nieoczywistymi odsłonami tradycyjnych, polskich dań – każdy miłośnik dobrze przyrządzonych klasyków znajdzie coś dla siebie.

Poszukując właśnie takich kulinarnych odkryć, warto także odwiedzić restaurację hotelu Dana, zlokalizowaną w samym sercu miasta. Klasyczne, ale wykwintne menu, serwowane we wnętrzach urządzonych z delikatną nutą stylu glamour, stanowią idealne połączenie i zapewniają romantyczną scenerię do spotkań we dwoje. Hotel Dana (https://www.hoteldana.pl/restauracja) pochwalić się może także szeroką i bardzo bogatą kartą win z całego świata, które podkreślą nie tylko idealny smak każdego dania, ale pozwolą uczcić klimat wieczoru.

Owoce morza i kuchnia śródziemnomorska w nowej odsłonie

Szczecin od linii brzegowej Bałtyku dzieli blisko 100 kilometrów, jednak jego położenie, tuż przy ujściu Odry sprawia, że owoce morze i idealnie przyrządzone ryby, stały się wizytówką tego miasta. Kierując swoje kroki do restauracji Karkut, mamy szansę spróbować najlepszych owoców morza, jednak i miłośnicy dobrze przysadzonej wołowiny, znajdą w menu coś dla siebie. Industrialny charakter wnętrza i klimatyczne oświetlenie zapewniają romantyczny klimat nie tylko na pierwszą randkę.

Planując wyjście na uroczystą kolację do restauracji serwującej najlepsze dania kuchni śródziemnomorskiej, dobrym wyborem może okazać się Trattoria Toscana, oferująca swoim klientom nie tylko sztandarowe pozycje tradycyjnej, włoskiej kuchni, ale też kuchnię łączącą najlepsze polskie smaki z włoskim charakterem. Najwyższa jakość składników, pięknie podane dania i romantyczny wystrój pełen kwiatów oraz delikatnego oświetlenia, podkreślającego intymny charakter kolacji, zapewniają idealne warunki na udany wieczór.

Macie już scenariusz Waszej idealnej randki? Które z dań podkreślą romantyczny charakter wieczoru? Restauracje w Szczecinie otwierają przed Wami nieograniczone możliwości!

 

Polecane

  • 1