wtorek, 06 czerwiec 2023 10:23

Kiedy zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wynajem długoterminowy wynajem długoterminowy mat. prasowe

Wynajem długoterminowy samochodów jest wygodną i przewidywalną formą korzystania z pojazdu. Opłacając jedną, z góry ustaloną opłatę miesięczną, korzystamy z auta, tak jakby było naszą własnością. Jak jednak wypada wynajem długoterminowy na tle kredytu i leasingu? Czy oferta wynajmu samochodu na długi termin jest opłacalna?

 

Wynajem długoterminowy jest alternatywą dla osób, które nie posiadają własnego auta, a rozważają zakup w ramach leasingu lub na kredyt. Wynajem auta na długi termin, możemy również nazwać subskrypcją lub prościej abonamentem, która polega na wydzierżawieniu samochodu za opłatą na odpowiadający nam czas, nawet na kilka lat. Korzystne wynajmy długoterminowe ma w swojej bogatej ofercie wypożyczalnia samochodów Best-Rent.

Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Koszty eksploatacji samochodu wynajmowanego na długi termin są zazwyczaj niższe niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Wszelkie opłaty i formalności związane z ubezpieczeniem OC i AC w wynajmie długoterminowym, ponosi właściciel pojazdu, czyli wypożyczalnie samochodów. Wybierając wynajem, nie przejmujemy się kosztami serwisowania auta, wymiany opon, przeglądów okresowych itp. Wszystkie te opłaty leżą po stronie firmy, od której auto wynajmujemy.

Zalety wynajmu długoterminowego

Jedyną wadą ofert najmu długoterminowego jest to, że na koniec trwania umowy wynajmu długoterminowego nie mamy możliwości wykupu samochodu, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić jak do własnego. W zasadzie, z założenia najem długoterminowy przeznaczony jest dla osób, które po okresie trwania umowy nie planują wykupić samochodu. Ten mankament ginie jednak wśród wielu zalet, jakie gwarantują umowy na długoterminowe wypożyczenie samochodu. Wśród najistotniejszych trzeba wymienić stosunkowo niskie miesięczne i stałe opłaty. Porównując wynajem długoterminowy do leasingu operacyjnego, to opłaty miesięczne w tej drugiej opcji są sporo wyższe. Wartością dodaną na koniec trwania umowy w leasingu, jest to, że możemy wykupić samochód w teoretycznie atrakcyjniejszej cenie.

Czy wynajem długoterminowy opłaca się pod względem finansowym?

Biorąc pod uwagę wcześniejsze argumenty przemawiające za atrybutami umowy najmu długoterminowego, gdyż jest on bardzo wygodnym dla użytkownika i dostępnym cenowo rozwiązaniem do korzystania z nowego, bezpiecznego i zadbanego auta. Decydując się na wynajem długoterminowy, nie przejmujemy się opłatami dodatkowymi i mamy gwarancję, że nie potka nas niespodzianka z OC. W momencie zakończenia umowy najmu możemy ponownie iść do salonu i wybrać kolejny nowy samochód i cieszyć się nim przez następne 2-3 lata.

Polecane

  • 1