wtorek, 29 czerwiec 2021 09:45

Gdzie na wakacje w tym roku? Do Rabki-Zdrój!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rabka 24h Misiek Taxi Rabka 24h Misiek Taxi pixabay

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już najwyższa pora zacząć planować jak w tym roku spędzimy urlop.

 

Niezależnie od tego, czy wybieracie się całą rodziną, grupą znajomych, jako para, czy też nawet w pojedynkę – Rabka-Zdrój wspaniale ugości każdego! Multum atrakcji, wiele możliwości spędzania czasu zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod zadaszeniem, opcje edukacyjne oraz artystyczne – tak niewielka miejscowość, a tak wielki wybór! To właśnie cała Rabka! Dodatkowym atutem miejscowości jest możliwość sprawnego przemieszczania się pomiędzy atrakcjami o każdej porze dnia i nocy dzięki firmie przewozowej Misiek Taxi czynnej 24h.

Odwiedzając Rabkę-Zdrój z pewnością powinniśmy zaplanować wizytę w najsławniejszych punktach turystycznych tej miejscowości:

  • park rozrywki Rabkoland - świetna opcja zabawy dla całej rodziny, można spędzić tam cały dzień i wciąż nie mieć dość!
  • Teatr Lalek „Rabcio” – dedykowany dzieciom, ale gwarantujemy, że dorośli również ubawią się po pachy
  • Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych – ciężko jest przyjechać do Rabki i nie skorzystać z bogatej oferty wód leczniczych i zdrowotnego spaceru wokół ogólnodostępnej kolumny z tryskającą solanką. To połączenie przyjemnego z pożytecznym!
  • Deptak i fontanna ze słoniami – ukochane miejsce spacerowe zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Rabkę. Latem dodatkową atrakcją są widowiska „woda-światło-dźwięk”, które rozświetlają deptak wieczorową porą.
  • Muzeum Górali i Zbójników – to wyjątkowe miejsce, w którym dzięki interaktywnej i multimedialnej wystawie poznajemy historię, kulturę i sztukę regionu. To doskonały akcent edukacyjny podczas wakacyjnych przygód.

Dla tych którzy martwią się, czy zdążą odwiedzić wszystkie atrakcje mamy dobrą wiadomość – dzięki działającemu na terenie Rabki 24h Misiek Taxi możecie być spokojni, nic Wam nie ucieknie, a z wyjazdu skorzystacie w 100%.

Jeśli będziecie mieć trochę więcej czasu, aby w pełni skorzystać z oferty Rabki-Zdrój, oto dwie propozycje miejsc, które również warto odwiedzić:

  • Muzeum im. Władysława Orkana – znajdujące się wewnątrz zabytkowego kościoła muzeum to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o życiu i rzemiośle wiejskim górali z XIX i XX wieku
  • Skansen Taboru Kolejowego – znajdujące się zaledwie 2km od centrum Rabki wyjątkowe muzeum, w którym zobaczycie ekspozycję zabytkowych parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów osobowych i pocztowych, pługów, żurawi i innego taboru specjalnego. Bez problemu możecie sprawnie dotrzeć na miejsce korzystając z Misiek Taxi 24h.

Polecane

  • 1