czwartek, 17 listopad 2022 12:18

Dlaczego warto odwiedzić Półwysep Helski poza sezonem?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jastarnia ośrodek wypoczynkowy Jastarnia ośrodek wypoczynkowy ma.prasowy

Wraz z zakończeniem wakacji nadbałtyckie kurorty szybko się wyludniają, bo radykalnie zmniejsza się liczba turystów. Czy oznacza to, że Półwyspu Helskiego nie warto odwiedzać poza sezonem?

Wręcz przeciwnie, a jedną z ciekawszych jesiennych i zimowych nadbałtyckich destynacji stanowi Jastarnia. Ośrodek wypoczynkowy nad morzem z domkami mającymi doskonałe wyposażenie i ogrzewanie czeka na gości przez cały rok. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Półwysep Helski poza sezonem!

Bałtyk piękny o każdej porze roku 

Co prawda odwiedzając Półwysep Helski poza sezonem, nie można liczyć na morskie kąpiele, ale przecież nie tylko one są atutem pobytu na wybrzeżu. Zdaniem wielu to właśnie jesienią, zimą i wczesną wiosną Półwysep Helski jest najpiękniejszy. Szum fal daje o sobie znać jeszcze bardziej, w czystym powietrzu nie brakuje korzystnego dla zdrowia jodu, a spacery wzdłuż plaży nabierają zupełnie nowego sensu – w sam raz, aby uciec z głośnego i tłocznego miasta. 

Nie tylko sporty wodne 

To samo dotyczy możliwości rekreacji. Kiedy temperatura nie pozwala na uprawianie sportów wodnych, warto postawić na inne aktywności, na przykład trekking po okolicznych lasach, nordic walking, a jesienią prawdziwą pasję wielu Polaków, czyli zbieranie grzybów. Wzdłuż Półwyspu Helskiego przebiega świetnie przygotowana trasa rowerowa – w sam raz dla turystów i sportowców. 

Niezwykłe atrakcje w okolicy 

Warto jeszcze wspomnieć o atrakcjach, które czekają na Półwyspie Helskim również poza sezonem. Dużym atutem przyjazdu w te okolice jesienią jest fakt, że można w ten sposób uniknąć tłoku i kolejek tworzących się w pobliżu najciekawszych turystycznie miejsc. To całkiem dobry moment, aby odwiedzić helskie fokarium i bliżej poznać te niesamowite zwierzęta. Godny wizyty jest także Helski Kompleks Muzealny z Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Kolei Helskich oraz Muzeum Helu – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Turyści, którym jednak zabraknie możliwości pływania, mogą odwiedzić aquapark zlokalizowany w Redzie. 

Po wakacjach czas na workation 

Pobyt na Półwyspie Helskim poza sezonem to także znakomity sposób, aby przedłużyć wakacje. W ostatnich latach prawdziwym trendem stało się workation, czyli łączenie pracy zawodowej z wypoczynkiem. To znakomita alternatywa dla home office, a także tryb życia freelancerów i przedstawicieli niektórych wolnych zawodów. Spacer wzdłuż plaży tuż po wyłączeniu komputera stanowi naprawdę ciekawą perspektywę. 

Przepiękna Jastarnia – domki letniskowe z ogrzewaniem 

Warto wspomnieć, że Półwysep Helski posiada infrastrukturę turystyczną przystosowaną do pobytu gości przez cały rok, czego dobrym przykładem jest Jastarnia. Ośrodek wypoczynkowy, hotel, a może wyposażone w ogrzewanie i wszystkie najważniejsze udogodnienia domki? Poza sezonem wybór jest naprawdę szeroki! 

Pod Cyprysami w Jastarni – ośrodek wypoczynkowy na cały rok 

Jedną z ciekawszych propozycji noclegowych stanowi ośrodek wypoczynkowy Pod Cyprysami pozwalający cieszyć się gościom wszystkimi urokami, które zapewnia Jastarnia. Domki należące do ośrodka są usytuowane tuż przy prywatnej plaży i oferują widok na morze. We wszystkich znajdują się aneks kuchenny, taras, przestronny salon i własna łazienka. Ośrodek Pod Cyprysami posiada także wygodne biuro stworzone specjalnie z myślą o uczestnikach workation! 

Naprawdę warto poznać Półwysep Helski już po zakończeniu sezonu! 

Polecane

  • 1