poniedziałek, 06 marzec 2023 18:02

Bełchatów – co warto zwiedzić w okolicy?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
restauracje Bełchatów restauracje Bełchatów mat.prasowe

Bełchatów to miasto znajdujące się w województwie łódzkim. Jest to centrum powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Miejscowość słynie przede wszystkim z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu ukształtowanego gospodarczą pracą ludzi.

Z tej przyczyny dla wielu podróżnych Bełchatów to wyłącznie przytłaczająco wielka wyrwa w ziemi w kraju. W miejscowości przeprowadzane są jednak modernizacje i unowocześnienia, za których sprawą każdego roku udaje się tam coraz więcej podróżnych. W grupie zaciekawionych wyjątkowo często spotkać można menedżerów, którzy handlują z tamtejszymi przedsiębiorstwami. Bełchatów jest więc wartym uwagi celem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i kupców. Zobacz, jak możesz bez problemu znaleźć najpiękniejsze zabytki, ale też najlepsze firmy, które mogą zaproponować markowe przedmioty.

Lista najważniejszych przedsiębiorstw w Bełchatowie

W gminie Bełchatów bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania tego wielkiego obszaru ma największe w kraju zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest fundamentem energetycznym. Niemniej jednak nieprzerwanie rozwijają się inne części gospodarki.

rosnącą popularnością cieszy się branża transportowa i motoryzacyjna, a zwłaszcza mechanika samochodowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak  zakłady piekarsko-ciastkarskie bary czy też restauracje serwujące specjały z różnych stron świata. Pełną listę firm obecnych w Bełchatowie z łatwością znajdziesz na stronie: https://ebelchatow24.pl/. Wyróżnione są tam zarówno różnego typu sklepy, jak i punkty usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć ciekawe propozycje i wybrać tę najlepszą

Przede wszystkim warto zaznajomić się z działem restauracje Bełchatów. Te firmy mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach.

Jakie miejsca warto zwiedzić w Bełchatowie?

Na obszarze Bełchatowa znaleźć można wiele parków, zieleńców oraz miejsc codziennego odpoczynku. Przez miasto przepływa niewielka rzeczka Rakówka. Spotkać można też wiele innych akwenów, do których należą urocze stawy i oczka wodne. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w wyjątkowo wciągający sposób opowiada o wytwarzaniu energii elektrycznej. Rezydencja rodziny Olszewskich to niezwykle urodziwy, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy powstały w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich stworzona została tzw. ścieżka geologiczna. Fragmenty skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy skrzemieniałe pni drzew mioceńskich zostały dostarczone przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla miłośników historii naturalnej obowiązkowym punktem na obszarze Bełchatowa będzie też wystawa z pozostałościami mamuta włochatego. Można ją obejrzeć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Życie kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są coroczne imprezy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tłumy fanów z całego regionu. Do najchętniej wybieranych zalicza się konkursy poetyckie, Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em czy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej. Bełchatów jest też głównym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy. Sławę zyskał przede wszystkim za sprawą klubu siatkarskiego Skra Bełchatów. Siatkarze kilka razy wznosili najbardziej prestiżowe trofea. Miłośnicy sportu przez pewien okres mogli też obserwować poczynania drużyny piłkarskiej GKS Bełchatów w Ekstraklasie. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, obiektów treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, sal gimnastycznych i boisk przy placówkach edukacyjnych.

Polecane

  • 1