piątek, 04 marzec 2022 12:04

Zacienienie tarasu – na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Pergola tarasowa FIT 8500 Pergola tarasowa FIT 8500 https://oknarolety.com/pergola-eco

Możliwość spędzenia przyjemnego popołudnia na własnym tarasie przy domu jest marzeniem wielu osób. Można je spełnić po kupieniu lub wybudowaniu własnego domu.

Jednak, aby w pełni się cieszyć spokojem i zaciszem tarasu wychodzącego na ogród warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zacienić taras, aby móc na nim spędzać czas przez cały dzień, nawet przy mocnym słońcu. Zobacz kilka ciekawych propozycji, które sprawią, że chwile spędzone na tarasie będą prawdziwą przyjemnością.

Jakie rozwiązania są najchętniej stosowane w celu zacienienia tarasu?

Zacienienie tarasu pozwala na przebywanie na nim w komfortowych warunkach nawet, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, a także świeci mocno słońce. Warto tutaj zastanowić się nad tym, czy potrzebne jest zacienienie i osłona przed deszczem mocowane na stałe, czy też wystarczy przenośna ochrona. Warto też zastanowić się, ile ewentualnie miejsca można przeznaczyć na ochronę przed słońcem i deszczem na tarasie.

Jednym z rozwiązań są duże parasole tarasowo ogrodowe. Jednak, gdy szukasz rozwiązania montowanego na stałe, o wiele ciekawsza propozycją mogą okazać się markizy z możliwością złożenia o rozłożenia ręcznego lub automatycznego.

Interesującą propozycją może okazać się także pergola montowana przy ścianie z możliwością całkowitego lub częściowego zadaszenia dzięki elektrycznemu napędowi. Przykładem może być tutaj Pergola tarasowa FIT 8500.

Pergola – ciekawa propozycja nie tylko jako zacienienie i zadaszenie tarasu

Pergola to także dobry pomysł na stworzenie miejsca do relaksu w ogrodzie. W zależności od wyboru opcji może bowiem ona być mocowana przy ścianie lub wolnostojąca. Ta ostatnia może być idealnym zamiennikiem dla pawilonu. Pod nią można ustawić fotele czy wiklinową kanapę z poduchami, a także huśtawkę ogrodową. Dzięki czemu stworzy się miłe miejsce do rodzinnego wypoczynku podczas spotkania organizowanego w ogrodzie. Pod pergolą może być też urządzony bezpieczny kącik do zabaw dla dzieci np. ustawiona piaskownica czy basen ogrodowy. Przy wyborze pergoli warto zwrócić uwagę na jej rozmiar, a także to, z jakiego materiału została wykonana. Dodatkowo dobrze jest zwrócić uwagę na modele, które wyposażone są w napęd elektryczny z pilotem ułatwiający zwijanie zadaszenia pergoli. Dobrą opcją jest także oświetlenie ledowe, które pozwoli na oświetlenie tego miejsca. To da możliwość przebywania w ogrodzie w przyjemnej atmosferze nawet, gdy już zapadnie zmrok.

Polecane

  • 1