sobota, 29 sierpień 2020 15:27

Urządzanie ogrodu – meble ogrodowe idealne do wypoczynku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Meble ogrodowe Meble ogrodowe

Przydomowy ogródek to nie tylko prywatny kawałek natury, ale również miejsce stworzone z myślą o codziennym wypoczynku. Urządzając ogród warto starannie przemyśleć aranżację przestrzeni, tak aby stworzyć prawdziwą ozdobę domu, która jednocześnie stanie się oczekiwanym miejscem relaksu. Jak zaplanować i urządzić ogród? Jakie akcesoria do ogrodu wybierać?

 

Aranżacja ogrodu od podstaw

Zakładanie ogródka najlepiej zacząć od ustalenia tego, jak wyobrażamy sobie przydomową przestrzeń. Samodzielne urządzanie ogrodu to satysfakcja i pewność, że końcowy efekt spełni nasze oczekiwania, dlatego warto stworzyć to miejsce własnymi rękami dbając o nawet najmniejsze szczegóły.

Przestrzeń należy starannie zaplanować – ogród powinien być funkcjonalny umożliwiając zarówno leniwy relaks, jak i aktywny wypoczynek. Najlepiej zacząć od prostego projektu i zagospodarować powierzchnię rozrysowując poszczególne elementy: rośliny, dodatki i dekoracje oraz różnego rodzaju akcesoria do ogrodu – kwietniki, ogrodzenia, ozdobne kamienie czy altany. Różnorodność mebli i akcesoriów ogrodowych pozwala na dowolne łączenie poszczególnych elementów, tak aby stworzyć spójną całość. Ponadczasowym rozwiązaniem są dekoracje o naturalnych barwach i fakturach – wyplatane z rattanu lub innych materiałów będą eleganckie i wytrzymałe.

Zestawy mebli ogrodowych dla wymagających

Zestaw mebli ogrodowych

Zestaw mebli ogrodowych

Wydzielona strefa wypoczynku nie może powstać bez podstawowego elementu, jakim są meble ogrodowe. Na przestrzeni lat ogród zaczęto traktować jako przedłużenie domu, które powinno pełnić funkcję reprezentacyjną i wypoczynkową jednocześnie. Akcesoria do ogrodu często powiązane są z modnym wystrojem wnętrz – aranżacje ogrodowe wzbogacono o zestawy mebli ogrodowych składające się z wygodnych sof i narożników uzupełnionych miękkimi poduszkami. Często wykorzystuje się także hamaki, wiszące fotele i leżanki pozwalające na komfortowy relaks w otoczeniu natury.

Najlepszym wyborem do ogrodu będą neutralne drewniane zestawy mebli ogrodowych, które doskonale sprawdzą się również jako element aranżacji patio czy tarasu. Trzeba jednak pamiętać, że drewno jest wytrzymałe, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych. Zestawy mebli ogrodowych wykonanych z metalu i technorattanu to tańsza alternatywa dla tradycyjnego drewna. Tego rodzaju meble ogrodowe pozwolą na wypoczynek i zapewnią długotrwały komfort w przystępnej cenie. Mniej trwałe i stabilne, łatwe w pielęgnacji zestawy mebli z plastiku świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie nie będą intensywnie użytkowane.

Polecane

  • 1