wtorek, 16 czerwiec 2020 09:30

Trawnik z rolki vs trawnik z siewu – porównanie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Świetnie wyglądający trawnik jest z pewnością ozdobą całego ogrodu. Wielu właścicieli ogrodów nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego podwórka bez mniejszego bądź większego kawałka zielonej murawy. Przy zakładaniu trawnika mamy do wyboru 2 opcje: założenie trawnika z rolki lub z siewu.

Który sposób jest bardziej opłacalny, a który mniej czasochłonny? W tym artykule porównamy te 2 alternatywy na zakładanie trawnika. 

Koszt założenia trawnika

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy koszt liczymy w kategorii pieniędzy, czy czasu? Przygotowanie podłoża do wysiewu nasion trawy jest dokładnie takie samo jak w przypadku układania nowej murawy z rolki. Więc pod tym względem nie ma różnicy w kosztach. Korzystając z usług profesjonalnej firmy przy założeniu trawnika z rolki, możemy liczyć na cenę od 30 zł za m2, a w przypadku trawnika z siewu na cenę od 11 zł za m2.

Zakładając trawnik z rolki kupujesz również czas

Kładąc w swoim ogrodzie rolowaną trawę, skutecznie kupujesz wiele czasu, który należy poświęcić na uprawę trawnika z siewu, jak również kupujesz wiedzę specjalistów, którzy poświecili swój czas i doświadczenie na dobranie najlepszych gatunków traw, a także kupujesz czas fachowców, którzy pomogą Ci w wybraniu i odpowiednim położeniu trawnika tak, aby wyrósł, jak najszybciej i przyjął się w warunkach twojego ogrodu. Po położeniu trawnika z rolki, efektów pięknie wyglądającej zielonej murawy możesz spodziewać się niemal natychmiastowo, a w pełni użytkować z niego będziesz mógł już po 2 tygodniach, czyli po czasie jego ukorzenienia.

Trawnik z rolki efekty po położeniu

Trawnik z rolki efekty po położeniu

Zakładając trawnik z siewu, musisz wziąć pod uwagę i liczyć się z tym, że będzie Cię to kosztować znacznie więcej pracy i będziesz musiał regularnie znajdować czas na pielęgnację trawy tj. zwalczanie pojawiających się chwastów, podlewanie, dosiewanie w miejscach, w których powstały gołe place. Poświęcając na to sporo czasu, możesz liczyć na efekty po jednym pełnym roku, a często nawet po 2 sezonach.

Trawnik z siewu wymaga więcej czasu

 

Dlatego przy planowaniu ogrodu warto poważnie rozważyć opcję rozłożenia trawnika z rolki.

Polecane

  • 1