czwartek, 14 lipiec 2022 16:43

Odpowiedni nawóz do trawnika

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
nawóz do trawy Yara Mila nawóz do trawy Yara Mila pixabay

Nawóz do trawy Yara Mila nie jest tak trudny do zdobycia. W swojej ofercie ma go wiele sklepów ogrodniczych. Zanim jednak poczynione zostaną jakiekolwiek kroki zakupowe, trzeba sprawdzić, który nawóz okaże się absolutnie konieczny.

Jest tego tyle, że wybór finalnego produktu może okazać się trudnością. Chyba, że ktoś pozna podstawowe zasady doboru takich preparatów.

Wieloskładnikowe nawozy do trawy

Czy nawóz do trawy marki Yara Mila jest wieloskładnikowy? To pierwsze pytanie, jakie trzeba sobie zadać. Na szczęście odpowiedzi nie trzeba będzie długo szukać, ponieważ kryje się ona na opakowaniu. Tam to można znaleźć cenne informacje, które mówią o tym, że w tym nawozie można znaleźć m.in.

  • fosfor – 11% P2O5,
  • potas – 18% K2O,
  • magnez – 2,7% MgO.

Nie ma co wymieniać wszystkich składników. Trzeba jednak wskazać na to, dlaczego ta wieloskładnikowość jest tak mocno potrzebna. Chodzi tu bowiem o to, że dzięki temu trawa ma szansę otrzymać niezbędne składniki, jakie nie tylko pozwolą na wzrost, ale również na pozyskanie w naturalny sposób pięknej zielonej barwy.

Fosfor zawarty w nawozie do trawy Yara Mila odpowiedzialny jest za rozwój systemu korzeniowego, a także za wzmocnienie odporności. Dzięki temu trawa będzie w stanie lepiej poradzić sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. Magnez wchodzi w skład chlorofilu. Potas odpowiedzialny jest za krzewienie się traw, jak również za jej gospodarkę wodną.

Nawozy długodziałajace

Sprawdzając nawóz do trawy Yara Mila należy sprawdzić, czy ma się do czynienia z produktem długo działającym. Po to, aby mieć pewność, że wystarczy całą powierzchnię obsypać jedną rzeczą, aby na długi czas mieć spokój. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że trawnik musi być nawożony regularnie - od początku marca aż do późnej jesieni. Tylko po co stosować kilka produktów, skoro za jednym razem trawnik może pozyskać wszystkie cenne dla siebie witaminy.

Czy nawóz do trawy Yara Mila ma dobre parametry fizyczne? Kolejne pytanie, jakie należy zadać sobie podczas zakupów. Trochę tego jest, ale należy sobie uświadomić, że tylko dzięki temu trawa nie tylko będzie rosnąć, ale będzie również wyglądać zdrowo. Mówiąc o parametrach fizycznych sprawa się takie rzeczy, jak granulację, twardość, a także ciężar nasypowy. Kilka ważnych rzeczy, ale bardzo przydatnych dla osób miłujących zieleń trawnika.

Zanim nawóz zostanie użyty, należy zapoznać się z dokładną instrukcją użycia. Po to, aby mieć pewność, że nikt nie będzie w stanie zaszkodzić trawnikowi - co też może spowodować nadmiar nawozu.

Polecane

  • 1