czwartek, 27 styczeń 2022 13:03

Jak wybrać szklarnie ogrodowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
szklarnie ogrodowe szklarnie ogrodowe Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Marzysz o warzywach i owocach z własnego ogródka? W takim razie potrzebne Ci są szklarnie ogrodowe, a dzięki temu wyhodujesz naprawdę okazałe sztuki.

Poza tym nie będziesz musiał przejmować się warunkami, jakie panują, bo w szklarni stworzysz idealną przestrzeń do danych gatunków – nie tylko rodzimych, ale też tych egzotycznych. Jednak zanim zaczniesz cieszyć się ich smakiem, dowiedz się, jak wybrać szklarnie ogrodowe.

Jakie cechy powinny wyróżniać szklarnie ogrodowe?

Odpowiedni materiał wykonania

Bez wątpienia to właśnie solidny materiał sprawi, że szklarnie ogrodowe poradzą sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego tak popularne są modele z aluminiową konstrukcją. W końcu on nie tylko zapewnia trwałość, ale też umożliwia łatwy montaż. Poza tym kluczowe znaczenie ma materiał, z jakiego wykonane są szyby. Najnowocześniejsze wersje są zrobione z poliwęglanu. Przede wszystkim ze względu na jego lekkość w połączeniu z ogromną solidnością. Jednocześnie są odporne na warunki zewnętrzne, skutecznie zatrzymują ciepło, a przy tym chronią rośliny przed promieniowaniem UV. Dzięki temu nie musisz obawiać się szybkiego zniszczenia, jak jest w przypadku szklanych powierzchni, a do tego przez długi czas możesz cieszyć się tym dodatkiem do ogrodu.

Właściwa wielkość

Wielkość szklarni ogrodowej ma ogromne znaczenie, ponieważ decyduje o tym, ile roślin będzie mogło znaleźć się w jej wnętrzu. Zatem koniecznie weź to pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji. Najlepiej, jeśli jeszcze przed zakupem wybierzesz rośliny, jakie chcesz tam hodować. Dzięki temu szerokość, wysokość lub rozłożystość liści na pewno Cię nie zaskoczy na etapie wzrostu czy kwitnienia.

Wygodne okna

Szklarnie ogrodowe są jeszcze bardziej funkcjonalne, gdy posiadają wygodne okna, które możesz w każdej chwili otworzyć. Szczególnie latem to niezwykle istotny element wyposażenia tej przestrzeni. Po prostu pozwala to na przedostanie się do wnętrza więcej powietrza i delikatne obniżenie temperatury. Tym samym masz pewność, że rośliny będą się dobrze rozwijały, a przede wszystkim nie ugotują się w naprawdę gorące i słoneczne dni.

Względy estetyczne

Chcesz postawić szklarnię ogrodową obok domu? Zatem koniecznie weź pod uwagę jej wygląd, a wtedy stworzysz naprawdę spójną przestrzeń. Wystarczy, że zdecydujesz się na konstrukcję w odpowiednim kolorze – najpopularniejsze są zielone i białe modele. Poza tym weź pod uwagę kształt, wysokość oraz szerokość szklarni. Dzięki temu z pewnością będziesz zadowolony z uzyskanego efektu wizualnego.

Polecane

  • 1