poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:58

Jak wybierać części do chińskich narzędzi?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
części do chińskich narzędzi części do chińskich narzędzi Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Chiny to bez wątpienia potęga gospodarcza, nie powinno więc dziwić, że ich wpływ sięga każdej dziedziny życia, także działalności budowlanej, rolniczej i szeroko pojętego przemysłu.

Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się chińskie narzędzia i maszyny oraz - co za tym idzie - również części do chińskich narzędzi. Wyjaśniamy, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ich zakup. Rozstrzygamy także wątpliwości odnoszące się do ewentualnej jakości.

1. Chińskie marki

2. Gdzie szukać narzędzi oraz części do chińskich narzędzi?

3. O czym jeszcze warto wiedzieć?

Części do chińskich narzędzi w obiegowej opinii czasami są traktowane jako produkt gorszej kategorii. Zupełnie niesłusznie! Jak pokazuje praktyka, części do pilarek chińskich nie odstają jakością od oryginalnych, a dodatkowo doskonale pasują do urządzeń takich marek jak Magnum, Steel itp.

Chińskie marki

Jakie narzędzia i części dostępne na polskim rynku pochodzą z Chin? W zasadzie każde. Jak pokazują dane rynkowe, największą popularnością cieszą się elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze oraz budowlane. Oprócz tego konsumenci chętnie sięgają po narzędzia ręczne przeznaczone do użytku domowego, czego dowodzi wspomniany już wyżej szeroki asortyment pilarek i pił chińskich.

Jeśli liczy się dla ciebie zastosowanie, a nie prestiż wynikający z wykorzystania światowych brandów, z powodzeniem możesz wykorzystywać chińskie narzędzia. Już sam fakt, że tacy producenci jak Bosch czy DeWalt działają na terenie Chin o czymś świadczy. Dostępny na rynku asortyment części sprawia natomiast, że nawet w przypadku awarii jesteś w stanie sobie z nią poradzić.

Gdzie szukać narzędzi oraz części do chińskich narzędzi?

Skąd pochodzą narzędzia oraz części do nich produkowane w Chinach? Największe skupisko fabryk specjalizujących się w tworzeniu narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi znajduje się w prowincjach Zhejiang, Guangdong, Jiangsu i Shandong. Zlokalizowane w tej części kraju firmy produkują w dużej mierze właśnie na eksport, dlatego można liczyć na wysoką jakość wykonania.

W Polsce natomiast chińskie narzędzia oraz chińskie części, spośród których wiele pasuje także do światowych marek, bez problemu kupisz w branżowych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Kupując chińskie części importowane do Polski, warto sprawdzać, czy dany towar ma wydaną deklarację zgodności oraz oznaczenie CE. Wskazuje ono, że element spełnia normy jakości i bezpieczeństwa obowiązujące w krajach należących do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG).

Polecane

  • 1