Przymocowanie do podłoża
Przede wszystkim zwróć uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do produkcji Twojego blaszaka. Najlepsze garaże blaszane powstają z blachy ocynkowanej, która posiada dodatkową warstwę antykorozyjną. Oznacza to, że nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem deszczu i opadów śniegu. Ponadto tego typu konstrukcje wyróżniają się dużą solidnością, stabilnie stoją w miejscu pomimo braku zastosowania klasycznych fundamentów. Wybieraj producentów, którzy starannie dopracowują projekty obiektów garażowych i dopasowują je do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Dodatkowo możesz zdecydować się na drzwi pojedyncze o szerokości 90 cm umożliwiające wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy oraz wybór metody otwierania bramy: czy to na boki czy też uchylne do gory. Podnoszone do gory bramy to przede wszystkim wygoda korzystania, brak zamykających się wrót bramy podczas wietrznej pogody, czy też brak konieczności odśnieżania samego wejścia do garażu.
Czyszczenie blaszaka
Warto dbać o czystość swojego blaszaka. Jak usuwać zabrudzenia? Najłatwiej robić to za pomocą myjki ciśnieniowej. Strumienie wody wytryskujące pod ciśnieniem dotrą do trudno dostępnych miejsc i precyzyjnie oczyszczą powierzchnię z kurzu, błota, pyłków i innego rodzaju zanieczyszczeń. Możesz wykorzystać też szmatkę i wodę z mydłem. Ręczne mycie jest nieco bardziej czasochłonne. Bez wątpienia jednak opłaca się, ponieważ pozytywnie wpływa na wygląd garażu i zapobiega uszkodzeniom materiałów konstrukcyjnych.
Usuwanie zalegającego śniegu
Nie dopuszczaj do zalegania śniegu ponadnormatywnych ilości śniegu na Twoim blaszaku by jego ciężar nie spowodował ugięcie się dachu. Praktycznym rozwiązaniem są dachy dwuspadowe, których budowa ułatwia pokrywie śnieżnej zsuwanie się w dół. Przy wyborze projektu konstrukcji garażowej zapytaj sprzedawcę o sposób konserwacji określonego modelu obiektu i czynności, na które musisz zwrócić szczególną uwagę.