wtorek, 21 marzec 2023 10:21

Halvetic – kiedy warto go zastosować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
środek chwastobójczy środek chwastobójczy mat.prasowe

Halvetic to najnowszy środek chwastobójczy na bazie glifosatu. Jest preparatem powstałym z poszanowaniem nowoczesnej i opatrzonej patentem technologii BGT (Better Glyphosate Technology) przeznaczonym do walki z chwastami. Działa szybko i efektywnie, przy czym bardzo łatwo go używać. Pozwala na utrzymanie takiej samej aktywności substancji czynnej, obniżając jej ilość na hektar o połowę w stosunku do istniejących standardów.

 

Kiedy sięgnąć po Halvetic?

Chwasty to szkodliwe rośliny, które występują podczas hodowli roślin nie tylko ogrodowych. Wytwarzają nasiona posiadające zdolność do długiego uśpienia. Mogą one trwać w tym stanie, aż do  wystawienia na działanie światła lub powstania innego sprzyjającego momentu dla ich rozwoju. Powoduje to, że chwasty mogą kiełkować, np. w świeżo skopanej ziemi. Mają one umiejętność szybkiego przystosowania się do danej uprawy, czy nawet techniki uprawy, dlatego wzrastają znacznie bujniej i szybciej od danej rośliny uprawnej. Poza tym chwasty powodują:

 • obniżenie plonów
 • utrudnienie zabiegów pielęgnacyjnych na uprawach
 • spadek wartości zebranych plonów
 • roznoszenie chorób roślin i szkodników

Jeżeli chcesz pozbyć się tych niechcianych roślin, sięgnij po Halvetic i zastosuj go jako koncentrat do rozcieńczania z wodą. Stosuje się go na liście zielska w ten sposób, że specyfik pochłaniany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy), a potem przechodząc przez całą roślinę, wnika w jej części podziemne (korzenie), prowadząc do zahamowania wzrostu, a następnie powoduje jej zamieranie. Środek zaczyna działać po upływie 7 do 10 dni, wówczas zaobserwować można pierwsze objawy, takie jak żółknięcie i więdnięcie. Roślina obumiera po upływie 2 do 4 tygodni. Wyższa temperatura, duże nasłonecznienie, a także wilgotność powietrza powodują szybsze działanie środka.

Gdzie można zastosować Halvetic?

Środek ten można stosować do niszczenia chwastów przy:

 • uprawie kukurydzy
 • opryskach sadów jabłoniowych i gruszowych
 • opryskach innych nierolniczych terenów tj. torowiska tramwajowe, place magazynowe, tereny przemysłowe, pobocza dróg, drogi, ścieżki dla pieszych, chodniki, bruk, a także innych stałych konstrukcji posiadających twarde lub półprzepuszczalne powierzchnie, gdzie ma miejsce niepożądany silny wzrost chwastów.

Nie należy go stosować na terenach:

 • parków
 • terenach sportowych
 • rekreacyjnych
 • żłobków, przedszkoli i szkół
 • placówek opieki zdrowotnej

Halvetic - dlaczego warto go stosować?

Glifosat zawarty w preparacie Halvetic jest najbardziej popularną w użyciu substancją czynną do stosowania w ochronie roślin. Środki do zwalczania chwastów, które posiadają go w składzie, należą do jednych z najstaranniej przebadanych preparatów służących do ochrony roślin na świecie, dozwolonymi do użytku przez agencje regulacyjne w około 160 krajach. Gwarancję bezpieczeństwa korzystania z nich potwierdziło ponad 800 opracowań naukowych. Najważniejsze światowe instytucje zajmujące się stosowaniem tego typu substancji w produkcji żywności dla ludzi poparły to stanowisko, w tym przede wszystkim Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

Polecane

 • 1