poniedziałek, 11 kwiecień 2022 16:11

Opłacalny leasing samochodów ciężarowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Opłacalny leasing samochodów ciężarowych Opłacalny leasing samochodów ciężarowych pixabay

Leasing z formalnego punktu widzenia jest umową cywilnoprawną polegającą na udostępnieniu pewnego dobra (w tym przypadku samochodu ciężarowego) przez leasingodawcę dla leasingobiorcy.

Ten drugi zobowiązuje się do opłacania określonej w umowie kwoty przez określony czas. W zamian za to otrzymuje do swojej dyspozycji nowoczesny samochód ciężarowy, który ze względów prowadzenia własnej działalności zwolniony jest w podatku. Opłacalny leasing samochodów ciężarowych opiera się o korzystne warunki, przez które zarówno leasingodawca jak i leasingobiorca będą zadowoleni.

Co daje opłacalny leasing samochodów ciężarowych?

Branża przewoźnicza jest niesamowicie nieprzewidywalna. Z tego też względu posiadając w składzie własne samochody ciężarowe często potrafią się psuć. Usterki bywają do tego stopnia poważne, że potrafią zatrzymać realizację zlecenia co może wiązać się karami. Dodatkowo zakup samochodów ciężarowych na własność to bardzo duże koszty, których nie są w stanie udźwignąć nawet największe firmy. Dlatego leasing samochodów ciężarowych jest tak ceniony. Leasingobiorca otrzymuje nowoczesne samochody ciężarowe, które nawet w przypadku usterek są naprawiane przez formalnego właściciela samochodu – a więc leasingodawcę. W umowie często zawarte są punkty gwarantujące dostarczenie samochodów zastępczych, które potrafią uratować terminowe dostarczenie zleceń.

Opłacalny leasing samochodów ciężarowych gwarantuje ciągłość nowoczesnego składu swojej floty. Podczas zakupu samochodów na własność flota będzie się starzeć co bywa bardzo problematyczne. Leasing samochodów ciężarowych zapewnia, że co dany okres flota może być regularnie odmładzana – a klienci uwielbiają, gdy ich towary przewożone są przez ładne, nowoczesne ciężarówki. Po zakończeniu trwania leasingu przedsiębiorca może wykupić dany samochód za o wiele niższą kwotę. Jednak z reguły większość przedsiębiorców pobiera kolejne samochody – gdy już raz zobaczą opłacalność i moc korzyści leasingu nie chcą z niego rezygnować…

Podsumowanie

Leasing to zdecydowanie coś dla nowoczesnych firm. Każdy kto choć raz skorzystał z leasingu i zobaczył jakie to wygodne i proste chce więcej..

Polecane

  • 1