poniedziałek, 18 kwiecień 2022 09:24

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców pixabay

Kierowcy każdego dnia w swojej ciężkiej pracy napotykają problemy. Jednym z dość uciążliwych problemów, który potrafi utrudnić ich pracę jest odczytywanie danych z tachografu.

Bowiem często na drodze bywają problemy, których nie da się przewidzieć – a tachograf każe stanąć na przerwę. Równie często kierowcy podczas intensywnej trasy, w której muszą bardzo uważać na drodze mylą się podczas odczytwania danych z tachografu – a kary bywają srogie. Wyjściem z tej sytuacji jest automatyczne rozliczanie czasu pracy przez kierowców.

Telematyka – szybkie, automatyczne rozliczanie czasu przez kierowców

Automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców z pomocą telematyki jest niezwykle proste i przejrzyste. Dzięki temu kierowcy popełniają mniej błędów, które najbardziej za granicą potrafią zaboleć. Niestety kierowca musi mieć wiedzę na temat warunków i przepisów panującym w każdym państwie. Jeżeli zostanie złapany na kontrolę to płaci takie kwoty jakie panują w innym kraju. A Polska wypłata jest po prostu nieadekwatna do wypłat w euro panujących w Francji czy Niemczech. Dlatego automatycznie rozliczanie czasu pracy kierowców może realnie pomóc. Dodatkowym atutem jest zapisywanie danych w bazie dlatego z łatwością kierowca może skończyć pracę pod domem nie wracając do bazy.

Oprócz automatycznego rozliczania czasu przez kierowców telematyka daje również dużo bezpieczeństwa i pewności siebie dla każdego kierowcy. Za granicą każdy z nich jest sam, a usterki mogą zdarzać się równie często co w kraju. A pech chce, że tak naprawdę za granicą zdarzają się o wiele częściej. Telematyka zapewnia 24-godzinną obsługę klienta, która pomaga w identyfikacji usterki i podjęciu decyzji o zjechaniu do serwisu bądź kontynuowaniu jazdy.

Podsumowanie

Systemy telematyczne potrafią realnie ułatwić życie profesjonalnego kierowcy oraz przedsiębiorcy zarządzającego swoim biznesem przewozowym. Dzięki telematyce mogą oni złapać dodatkowy oddech, który często jest niezwykle cenny dla zachowania zdrowia i spokoju.

Polecane

  • 1