piątek, 14 maj 2021 08:43

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej - postaw na życie bez bólu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fala uderzeniowa warszawa fala uderzeniowa warszawa pixabay

Innowacyjne terapie z wykorzystaniem fal mechanicznych to najczęściej wybierane zabiegi w przypadku dolegliwości bólowych stawów i stanów zapalnych ścięgien.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych w przypadku długotrwale utrzymującego się bólu może przynieść więcej szkody niż pożytku dla naszego organizmu, dlatego też warto rozważyć ogólnodostępne możliwości leczenia. Fala uderzeniowa Warszawa - znajdź ośrodek rehabilitacyjny, który pomoże Ci w walce z uporczywym bólem.

Fala uderzeniowa - innowacyjna metoda leczenia

Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej są bezinwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Za pomocą specjalnej aparatury wyposażonej w głowicę, osoba wykonująca zabieg skupia się na miejscu, które pacjent fala-uderzeniowa.warszawa.pl/bol-piety-przy-chodzeniu-co-moze-oznaczac określa jako najbardziej bolesne. Fala mechaniczna stworzona pod wysokim ciśnieniem przenika w głąb tkanek miękkich (nawet do kilku centymetrów) i pobudza komórki do regeneracji i przyspieszonego metabolizmu. Dodatkowo fala uderzeniowa ma pozytywny wpływ na syntezę kolagenu, który wspomaga prawidłowe działanie narządów ruchu oraz stawów.

Wskazania i przeciwwskazania zabiegowe

Zdrowotne działanie fali uderzeniowej przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które na co dzień zmagają się z ostrogami piętowymi, łokciem tenisisty, kolanem skoczka, stanami zapalnymi stawów i ścięgien, bólami kręgosłupa. Po mimo tego, że zabieg ten jest bezinwazyjny istnieją również przeciwwskazania, które wykluczają możliwość skorzystania z zabiegu. Jeśli pacjent posiada rozrusznik serca, przyjmuje leki przeciwzakrzepowe i ma problemy z krzepliwością krwi, choruje na nowotwór, hemofilię, osteoporozę lub w ostatnim czasie przebył zawał serca nie może on poddać się zabiegowi z wykorzystaniem fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa Warszawa - wsparcie profesjonalistów

Wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów już na Ciebie czeka! Zapoznaj się z ofertą warszawskiej placówki i pozbądź się niechcianych dolegliwości.

Polecane

  • 1