sobota, 29 październik 2022 11:53

Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody - czy są konieczne?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zabezpieczenia antypoślizgowe zabezpieczenia antypoślizgowe pixabay

Schody znajdują się w niemalże każdym budynku - zarówno mieszkalnym, jak i przemysłowym. Odpowiednie przygotowanie tych przestrzeni to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników.

Dowiedz się, dlaczego  warto stosować zabezpieczenia antypoślizgowe na schody i czym kierować się przy ich wyborze.

Zabezpieczenia schodów - czy warto je stosować?

Chcąc zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo poruszania się w danym obiekcie, koniecznością jest stosowanie zabezpieczenia schodów. Dotyczy to wszystkich miejsc, którymi poruszają się ludzie. Nieodpowiednie dostosowanie powierzchni może bowiem skutkować wypadkiem, a te z kolei narażają właściciela budynku na wypłatę niemałych odszkodowań. W szczególności dotyczy to obiektów użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły, czy też galerie handlowe, gdyż codziennie poruszają się w nich setki osób. Wystarczy chwila nieuwagi, mokra nawierzchnia lub pośpiech, a poślizgnięcie staje się nieuniknione. Odpowiednio dobrane zabezpieczenia schodów znacząco minimalizują to ryzyko, zapewniając komfort ich użytkowania. Co istotne, w niektórych przypadkach odpowiednie zabezpieczenia schodów to konieczność narzucona przepisami prawa, dlatego warto zaopatrzyć się w nie jak najszybciej i zwiększyć poziom bezpieczeństwa w danym budynku.

Ochrona na schody najwyższej jakości

Zabezpieczenie schodów to konieczność zarówno w miejscach pracy, budynkach użyteczności publicznej, jak i w przestrzeniach przemysłowych. Z uwagi na fakt, iż odpowiednio dobrana ochrona na schody ma wpływ na bezpieczeństwo osób je użytkujących, musi ona spełnić restrykcyjne wymogi jakości, gwarantujące niezawodność. Niezastąpionym tworzywem, które je spełnia, jest laminat poliestrowo-szklany. Posiada on właściwości, które zapewniają odporność na warunki atmosferyczne i chemiczne. Przede wszystkim natomiast, artykuły antypoślizgowe muszą charakteryzować się chropowatą strukturą, która zwiększa przyczepność i minimalizuje ryzyko poślizgnięcia nawet podczas deszczu. Istotne jest również to, że ochrona na schody powinna znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, gdyż w obu tych miejscach może dojść do wypadku.

Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne w różnej formie

Niezależnie od rodzajów schodów i materiałów, z jakich są zrobione, na rynku znajdują się zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne w różnych formach. Można dzięki temu zabezpieczyć wszystkie rodzaje stopni schodowych - zarówno większe, jak i mniejsze. Mogą one być w formie, nakładek, mat, taśm, a także naklejek z logo firmy. Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne cechuje łatwość montażu. Nie potrzeba specjalisty, gdyż w większości przypadków wystarczy przykleić je na specjalny klej-uszczelniacz, który zapobiegnie ich przesuwaniu się i dostawaniu wilgoci do środka. Jeśli szukasz najlepszych jakościowwo artykułów antypoślizgowych, sprawdż stronę https://www.evergrip.pl/produkty/zabezpieczenia-antyposlizgowe i wybierz zabezpieczenia dopasowane do Twojej przestrzeni.

Polecane

  • 1