środa, 15 luty 2023 14:45

Z czego mogą być wykonane drzwi i okna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
drzwi Lębork drzwi Lębork mat.prasowe

Wśród aktualnie najpopularniejszych rodzajów materiałów wykorzystywanych do produkcji okien i drzwi wymienia się PCV, aluminium oraz stal, a czasami również drewno. Czym charakteryzują się te materiały?

 

Z czego mogą być wykonane drzwi i okna?

Wybierając drzwi i okna, należy zwracać uwagę przede wszystkim na ich stopień izolacyjności termicznej i akustycznej, posiadane certyfikaty, estetykę, trwałość oraz cenę. Do wyboru mamy co najmniej kilka różnych materiałów, które mają zarówno wady, jak i zalety. Dowiedz się, z czego mogą być wykonane drzwi i okna do domu.

PCV jako najpopularniejszy materiał stolarki okiennej

PCV lub inaczej – PVC to lekki i wytrzymały materiał, nazywany również polichlorkiem winylu. Doskonale izoluje cieplnie, jak i akustycznie, a także dobrze radzi sobie z negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Jeżeli szukasz tanich i dobrych produktów, wybierz właśnie takie drzwi. Lębork to jedno z miejsc, w których te zdobywają coraz większą popularność, co wynika głównie z działalności marki Arex, oferującej szeroki wybór drzwi i okien z PCV. Stawia na nie aż 80% inwestorów.

Aluminium – lekkie i odporne na czynniki niszczące

Aluminium to nieco droższy wybór niż PCV, który będzie świetnym pomysłem w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych. Materiał ten jest lekki i sztywny, a co za tym idzie, całkowicie niepodatny na odkształcenia. Z powodzeniem można nazwać go też trwałym – przez lata użytkowania jego właściwości pozostają niezmienne. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na prawidłowy montaż stolarki – pomóc w tym mogą specjaliści Arex. Drzwi i okna aluminiowe to synonim nowoczesnych aranżacji! Aluminium w przeciwieństwie np. do drewna praktycznie nie wymaga konserwacji.

Drzwi stalowe, czyli klasa i wytrzymałość

Stal to materiał, który wykorzystuje się w przypadku drzwi antywłamaniowych, BHP oraz ognioodpornych. Nic dziwnego, ponieważ ma świetne właściwości fizyczne. Drzwi i okna ze stali to gwarancja wytrzymałości na lata oraz możliwość doskonałego zaizolowania domu – pomiędzy przegrodami wewnątrz konstrukcji stolarki zazwyczaj znajduje się bowiem pianka akustyczna. Oprócz tego stal perfekcyjnie komponuje się z nowoczesnym budownictwem i jest chętnie stosowana nie tylko w domach, ale również biurach i miejscach użyteczności publicznej.

Polecane

  • 1