wtorek, 20 wrzesień 2022 09:57

Tapeta artystyczna – gdzie ją umieścić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
tapety artystyczne tapety artystyczne Wallart.com

Tapety ścienne znów wróciły do łask i zdobią niejedno modne wnętrze. Pojawiają się rozwiązania klasyczne, w wielu wariantach kolorystycznych, z rozmaitymi motywami zdobniczymi. Oprócz nich da się też spotkać oryginalne tapety artystyczne.

 

Czym się wyróżniają takie produkty? Kiedy warto zdecydować się na efektowne tapety artystyczne? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Tapeta artystyczna – nowa jakość w dekoracji ścian

Czym w ogóle są tapety artystyczne? To produkty do wykończenia ścian, bazujące na projektach, wykonywanych przez uzdolnionych twórców. Niejednokrotnie są to rozwiązania adaptujące do potrzeb dekoracji ścian oryginalne dzieła sztuki malarskiej lub graficznej. Bywają one precyzyjnie odtworzone lub dopasowane do specyfiki tapety ściennej – z dbałością o linie łączenia poszczególnych arkuszy oraz rozplanowanie elementów na powierzchni tapety.

Tapety artystyczne, jak te dostępne na: Wallart.com, wyróżniają się olbrzymią dekoracyjnością i nietuzinkowością wzorów. Pojawiają się modele geometryczne, abstrakcyjne, figuralne lub z deseniem roślinnym. Dzięki temu da się wykorzystać taką ozdobę w zasadzie w każdej aranżacji, we wszystkich modnych obecnie nurtach wnętrzarskich.

Dekoracyjne tapety – w jakich wnętrzach z nich skorzystać?

Ze względu na spore walory dekoracyjne, utarło się, że tapety artystyczne stanowią idealne wykończenie ścian i mebli we wnętrzach o charakterze reprezentacyjno-rekreacyjnych. Trafiają zatem przede wszystkim do salonów, jadalni i sypialni.

To jednak nie wyczerpuje wachlarza możliwości. Coraz więcej osób pragnie bowiem użyć takich rozwiązań też w innych częściach domu, by zyskać motyw przewodni do dekoracji wszystkich przestrzeni. Tapety ozdobne trafiają zatem do kuchni, gabinetu lub… pokoju dziecka. Można nawet przykleić je w łazienkach, jeśli tylko postawi się na produkty z odpowiednich materiałów, o podwyższonej trwałości.

Nie tylko estetyka – z czego produkuje się tapety dekoracyjne?

Nowoczesne tapety to już nie tylko modele papierowe. Wytwarza się je z wielu materiałów, wyróżniających się odpornością na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania i przetarcia) lub trudne warunki (np. wilgoć i ryzyko zachlapania wodą w łazience).

Ze względu na optymalne parametry wielką popularnością cieszą się zwłaszcza tapety winylowe na flizelinie. Z zewnątrz pokrywa je cienka warstwa folii PVC, odpornej na zabrudzenia, zalanie wodą lub promieniowanie UV. Innym rozwiązaniem są modele z włókna szklanego, które także bez trudu zniosą nawet mniej sprzyjające warunki i zachowają przy tym nienaganny wygląd przez długi czas.

Nowoczesna dekoracja wnętrz – funkcjonalne i piękne tapety artystyczne

Piękne tapety o oryginalnych wzorach to efektowna dekoracja do wnętrz domowych lub biurowych. Sprawdzają się nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach, a niekiedy potrafią wręcz optycznie powiększyć pomieszczenie. Dopełniają aranżację, dekorują i budują klimat przestrzeni, a przy tym zabezpieczają ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. To zatem modny, funkcjonalny sposób na to, by każda przestrzeń nabrała życia i charakteru.

Polecane

  • 1