wtorek, 19 maj 2020 16:35

Stylowy i bezpieczny smartfon – wybierz odpowiednie etui na swój telefon

Oceń ten artykuł
(24 głosów)
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Producenci sprzętu z branży GSM oferują cały czas coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia. Są jednocześnie odtwarzaczami muzyki, aparatami i komunikatorami internetowymi.

Tworzone są tworzone z lepszych materiałów i mają coraz lepsze parametry. Jednak za tym idzie również ich wysoka cena. Dlatego warto odpowiednio je zabezpieczyć, wybierając etui na telefon. Jaki model będzie najlepszy? Co oferują producenci akcesoriów GSM?

Etui na tył telefonu – jakie wybrać?

Etui na telefon powinno przede wszystkim być funkcjonalne i pozwalać na sprawne korzystanie z niego. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na etui nakładane wyłącznie na tył urządzenia. Najczęściej takie modele wykonywane są z silikonu lub specjalnego tworzywa sztucznego. Coraz częściej tego rodzaju „ochraniacze” dostępne są w dekoracyjnych wersjach np. z nadrukowanymi postaciami z bajek, filmów czy różnego rodzaju hasłami motywacyjnymi. Ciekawą opcją są też pokrowce na telefon 3D np. ozdobione sztucznym futrem w różowym kolorze.

Decydując się na taki futerał, pamiętaj o tym, że chroni on jedynie tył telefonu i ewentualnie boki ekranu. Dlatego dodatkowo wybierz również szkło hartowane dla ochrony całego ekranu. Wybierz taki model, by idealnie osłaniał całą powierzchnię ekranu. Ewentualnie możesz też zdecydować się na etui magnetyczne składające się z dwóch części – chroniącej tył i idealnie dopasowanej części na przód. Taki model idealnie przylega do telefonu i co ważne, poprawia pewność chwytu urządzenia. Nie zwiększa również znacznie jego wymiarów, co ma duże znaczenie, gdy telefon nosisz w kieszeni spodni czy kurtki.

Etui na telefon na sznurku, a może w portfelu – co najlepiej ochroni Twój telefon?

Etui, jakie wybierzesz na swój telefon, powinno też pozwalać na jego łatwe przechowywanie i przenoszenie. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest pokrowiec na telefon ukryty w portfelu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często korzystasz z funkcji płacenia telefonem za zakupy. Inną ciekawą propozycją jest etui na sznurku. Dzięki niemu możesz zabrać ze sobą telefon na spacer z psem czy na dłuższą wędrówkę bez konieczności chowania go w kieszeni czy plecaku. To rozwiązanie pozwala Ci zachować wolne ręce. Natomiast jeżeli często biegasz lub uprawiasz Nordic Walking, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się specjalny pokrowiec dla sportowców nakładany na ramię lub kształtem przypominający nerkę zakładaną na pas.

Polecane

  • 1