czwartek, 02 marzec 2023 16:24

Strop filigran - warto inwestować w udane rozwiązania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Strop filigran Strop filigran Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W budownictwie, tak jak i w innych dziedzinach ludzkiej aktywności zawodowej, bardzo ważną sprawą jest stawianie na sprawdzone rozwiązania techniczne. Od nich zależy naprawdę wiele, łącznie z bezpieczeństwem oddawanych do użytku budynków różnego typu.

Jeśli więc chcemy postawić na dobrej jakości stropy, to dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać strop typu filigran. Stropy typu filigran oraz płyty stropowe innego typu a także podobne konstrukcje, najłatwiej będzie nam nabyć za pośrednictwem Internetu. Jeśli więc szukamy profesjonalnie wykonanego stropu filigran, to czas go znaleźć już dziś.

Sprawdzony strop filigran od polskiego wytwórcy - stropy filigran to jest to!

Dobrej jakości strop typu filigran jest rozwiązaniem, po które bardzo często sięga się na polskich oraz zagranicznych budowach. Strop filigran może mieć dość zróżnicowaną grubość, która zamyka się w przedziale od pięciu do ośmiu centymetrów. Podczas potencjalnego montażu stropu filigran wymagane są odpowiednio rozstawione podpory montażowe. Rozstaw podpór montażowych musi być dokonany tak, by płyty stropowe filigran można było zamontować w pełni bezpiecznie. Maksymalna rozpiętość stropu filigran może wynieść do dwóch i pół metra, a długość takiego stropu może przekroczyć nawet dwanaście metrów. Wysokiej jakości strop filigran, w którego skład wchodzą stalowe kratownice oraz płyty prefabrykowane, możemy nabyć za pośrednictwem witryny sprzedażowej: www.budmater.pl. Firma ta od wielu lat dostarcza na polski rynek stropy filigran, w których skład wchodzą prefabrykowane płyty wraz z stalowymi kratownicami przestrzennymi, które trzeba zazbroić i wylać na nie warstwę betonu, tak by z poszczególnych fragmentów stropu stworzyć porządny oraz w pełni bezpieczny strop. Strop filigran układa się zarówno w dużych budynkach, jak i stosuje się go np. w budownictwie jednorodzinnym.

Od dobrej grubości stropu zależy wiele - rozwiązania stropowe filigran mają sens

Jeśli więc chcemy dowiedzieć się, ile kosztuje strop filigran, jakie są potencjalne wymiary płyt tego typu, jak przebiega montaż stropu filigran i czy możliwe jest np. dodatkowe zbrojenie warstwy monolitycznej, to przedsiębiorstwo Budmater.pl udzieli nam tutaj w pełni wyczerpujących informacji na ten temat. Płyty filigran przez nich projektowane oraz wykonywane, są dostarczane na place budów w całej Polsce. Posiadają one oczywiście pełną dokumentację techniczną oraz certyfikaty bezpieczeństwa i mogą być z powodzeniem łączone np. z płytami balkonowymi itp. Gotowy strop wykonany w tej technice jest więc sprawdzonym rozwiązaniem architektonicznym, z którym warto zapoznać się jak najprędzej. Montaż płyt stropowych przebiega sprawnie i szybko. Należy tutaj pamiętać o tym, by dobrze się zapoznać z możliwościami rozpiętości stropu oraz innymi istotnymi danymi technicznymi, które mają wpływ na ostateczną konstrukcję stropu. Głębokość oparcia płyty stropowej, odpowiednie rozstawienie podpór, dobre spojenie płyt stropowych oraz wiele innych szczegółów będzie tu miało kluczowe znaczenie. Płyty typu filigran są produkowane indywidualnie - trzeba je więc montować zgodnie z planem, który zostanie z nimi dostarczony. Na planie tym płyty są dokładnie pooznaczane numerami co sprawi, że nawet strop o skomplikowanej geometrii, będzie łatwy w montażu. Grubość płyty oraz inne czynniki mają także znaczenie, jeśli chodzi o wykorzystanie dobrze dobranego sprzętu budowlanego, tak by przy ułożeniu płyt powierzchnia prefabrykatów nie uległa poważnemu uszkodzeniu itp. Zakup płyt stropowych filigran to dobra inwestycja w solidny budynek.

Polecane

  • 1