czwartek, 09 grudzień 2021 11:42

Sposób na wilgoć w budynku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
iniekcja ciśnieniowa iniekcja ciśnieniowa pixabay

Wiele budynków ma problemy z wilgocią. Niestety w wielu przypadkach nic się z tym nie robi. Stosuje się różne środki chemiczne, które mają zniszczyć grzyba, który się pojawił na ścianie, ale to są tylko powierzchowne zabiegi.

To nic nie da i trzeba będzie zastosować inne rozwiązanie, które będzie skuteczniejsze. Tym rozwiązaniem jest iniekcja ciśnieniowa, która wykonywana jest przez specjalistów. Samodzielnie nie zrobimy takiego zabiegu, bo trzeba być do tego w odpowiedni sposób przygotowanym. Chodzi o to, aby posiadać sprzęt do wykonywania poszczególnych czynności. Do tego konieczne jest posiadanie specjalnego preparatu, bez którego się to nie uda zrobić i wilgoci się nie pozbędziemy. Trzeba, zatem nawiązać kontakt z firmą, która się tym zajmuje. Oni powiedzą nam jak do tego wszystkiego się przygotowali i jak w ogóle takie prace mają wyglądać. Nie ma znaczenia wielkość budynku czy jego wiek. Iniekcja jest stosowana wszędzie tam gdzie występuje wilgoć. Jeśli ktoś na etapie budowania domu nie zrąbał odpowiedniej izolacji to niestety, ale kwestią czasu jest pojawienie się wody. Beton nasiąknie i zacznie pękać zimą. To oznacza, że będzie to spore zagrożenie dla całej konstrukcji budynku. To oznacza, że trzeba działać bardzo szybko, aby do takiego stanu technicznego naszego budynku nie doprowadzić.

Jak wykonuje się iniekcję ciśnieniową?

Do tego, aby iniekcja mogła być zastosowana potrzebne są otwory w ścianie oraz specjalny preparat. Tych otworów jest bardzo dużo i zaczynamy je wiercić na wysokości piętnastu centymetrów nad posadzką. Nie ma znaczenia czy mają być wewnątrz czy na, zewnątrz bo można je zrobić wszędzie. Trzeba pamiętać o tym, że ściany się nie przewiercić na wylot. Tak ¾ grubości ściany wystarczy, aby były z tego najlepsze efekty. Musimy również zachować odpowiedni kąt nachylenia otworów. Eksperci radzą żeby to było trzydzieści stopni. Jeśli otwory są przygotowane to trzeba teraz przygotować specjalny preparat, który będzie łączył się z wodą, jaka znajduje się w ścianie. Aby to było skuteczniejsze to wykorzystuje się ciśnienie dziesięć barów i wtłacza się płyn do środka. Bardzo szybko następuje wiązanie z wodą, bo już po piętnastu minutach płyn zamienia się w żel. Później czekamy kolejne kilkanaście minut i wszystko jest gotowe. Można takie otwory zakryć szpachlą, ale można je tak zostawić. Wszystko będzie zależne od tego czy są gdzieś na wierzchu czy w piwnicy. Firma nam wszystko wykona w taki sposób, aby było zgodne z zasadami, jakie obowiązują. Tylko wtedy iniekcja pozwoli nam na pozbycie się wilgoci z budynku.

Kto pomoże w wykonaniu trudnych prac?

Istotne będzie to, jaka firma ma się tym wszystkim zajmować. Im firma jest lepiej przygotowana tym będzie z tego lepszy efekt, dlatego warto bardzo dokładnie przejrzeć przygotowane oferty. Pamiętajmy, że to nie jest prosty do wykonania zabieg. To, że ma się odpowiedni sprzęt to nie wszystko, bo trzeba będzie jeszcze wiedzieć jak go wykorzystać. Dopasowanie metody jest bardzo ważne i trzeba sprawdzić, jakie zawilgocenie ma budynek. Tutaj potrzebna jest wiedza osób, które mają to robić, dlatego trzeba będzie się do nich zgłosić. Iniekcja dopasowywana jest także do rodzaju materiałów, z jakich wykonany jest budynek. Trzeba się dowiedzieć czy w ogóle taka metoda może być stosowana u nas. Nie wszystkie informacje udaje się znaleźć w Internecie. Po prostu trzeba zadzwonić do takiej firmy albo napisać, a oni bardzo chętnie odpowiedzą nam na wszystkie pytania. Wtedy będziemy wiedzieć, co to za prace i jak trzeba je wykonać. Może sami coś przygotujemy? Na pewno trzeba Będzie zedrzeć tynki i inne warstwy, które znajdują się na ścianach tak żeby był dostępny goły tynk. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich prac będzie można przystąpić do wiercenia. Można zbijanie tynków zlecić tej samej firmie, ale można też przygotować im wszystko tak, aby weszli i mogli od razu zabrać się za wszystkie prace. Musimy się zastanowić nad tym, która z tych opcji będzie dla nas najlepsza i wtedy ją wybierzemy.

Polecane

  • 1