wtorek, 15 grudzień 2020 10:19

Siłownia we własnym domu – czy to możliwe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
siłownia domowa siłownia domowa

Coraz więcej osób w świadomy sposób chce dbać o swoje zdrowie i zmieniać codzienne nawyki. Jednym z rozwiązań pozwalających na to są regularne ćwiczenia.

Tutaj pomocny może okazać się profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który pozwala na odpowiednią dawkę ruchu o każdej porze roku, a także umożliwia pracę nad określonymi partiami mięśni. Jednak w obecnej sytuacji wiele osób nie może korzystać z siłowni czy klubów fitness. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania pozwalające na urządzenie własnej siłowni w domu.

Siłownia w domu – jak ją urządzić?

Siłownia domowa to marzenie wielu osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę. Najchętniej na takie rozwiązanie decydują się właściciele domków jednorodzinnych, gdzie z powodzeniem można wydzielić pomieszczenie, w którym można urządzić siłownię. Wówczas można pozwolić sobie na zakup większego sprzętu. Do takich domowych siłowni najczęściej wybierane są takie produkty jak rower stacjonarny, orbitrek, a także atlasy. Można też w takim pomieszczeniu wydzielić mini salę fitness, gdzie umieszczony może być także mniejszy sprzęt do ćwiczeń.

Siłownia urządzana w domu jednorodzinnym jest o tyle komfortowym rozwiązaniem, że nie będzie kolidować z życiem codziennym innych domowników, którzy akurat nie chcą korzystać z danego pomieszczenia. Pozwala też na umieszczenie w domu większej ilości różnorodnych sprzętów.

Czy siłownię można „zmieścić” w mieszkaniu?

Jednak również osoby mieszkające w mieszkaniach mogą sobie pozwolić na urządzenie „mini siłowni”. W większych mieszkaniach, o ile sytuacja na to pozwala również można wydzielić jedno z pomieszczeń na siłownię. W innym przypadku warto zainteresować się rozwiązaniami umożliwiającymi ćwiczenie w ograniczonej przestrzeni. Doskonałym przykładem mogą być tutaj takie akcesoria jak drążki do podciągania czy gumy do ćwiczeń. W zaciszu własnego mieszkania z powodzeniem można też ćwiczyć jogę, pilates czy step. Możesz też wybrać niewielkie steppery, które po zakończeniu ćwiczeń bez problemu schowasz do szafy czy pod łóżko.

Jeżeli pomieszczenie jest odpowiednio duże, możesz w nim przechowywać także specjalną piłkę do ćwiczeń. Stosowana jest ona do ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągających. Często służy także do rehabilitacji, a także ćwiczeń wspomagających przy bólach kręgosłupa czy stawów. W dużym pokoju można też bez problemu ustawić sprzęt do ćwiczeń aerobowych o kompaktowych wymiarach. Aby ćwiczyć różne partie mięśni optymalnym rozwiązaniem będzie wyżej wspomniany orbitrek lub rowerek treningowy.

Polecane

  • 1