środa, 17 listopad 2021 15:25

Prosta wymiana zamka w drzwiach

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wymiana zamka w drzwiach Wymiana zamka w drzwiach www.abc-zabezpieczen.pl

Często myślimy że coś jest trudne, poddajemy się zanim cokolwiek zrobimy. A kiedy już się za coś weźmiemy to okazuje się to banalnie proste. Dlatego warto czasem spróbować samemu rozwiązać problem, niż mówić że się nie potrafi i wzywać fachowców do błahych spraw.

 

Wymiana zamka nie jest wcale trudna. I choć wiadomą sprawą jest że są firmy i osoby zajmujące się taką pracą nie jest koniecznością ich wzywania.
Wymiana zamka w drzwiach będzie od nas jedynie wymagać chwili zaangażowania oraz odpowiedniej wielkości śrubokręty, którymi wykręcimy a później odkręcimy kilka śrubek.

Oczywiście gdy nie mamy czasu oraz ochoty bawić się w takie rzeczy możemy zatrudnić fachowca z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ , który szybko i sprawnie zamontuje nową klamkę z zamkiem. Jednak chcąc zabrać się do tej pracy indywidualnie trzeba wiedzieć od czego należy zacząć. A więc po pierwsze czekać nas będzie odkręcenie klamki a wraz z nią tak zwanego szyldu.

Późniejszym etapem odkręcenie kolejnych kilku śrubek za pomocą których przymocowany jest zamek. Gdy odkręcimy śrubki mocujące zamek a on nadal nie będzie chciał wyjść warto użyć śrubokrętu aby podnieść lekko zamek do góry. Wtedy powinniśmy bez problemu go wyciągnąć.

Jednym z ostatnich etapów będzie dokładne odmierzenie rozmiarów zamka i pozostałych elementów. Jeżeli nie dokładnie zostaną zmierzone nowe elementy po zakupie po prostu nie będą odpowiednie. Ostatnią czynnością będzie zamontowanie nowych komponentów.

Należy pamiętać, że zanim zamontujemy klamkę warto sprawdzić czy zamek został zamontowany prawidłowo i czy cały mechanizm działa tak jak powinien. Jest to bardzo proste zajęcie, które trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Każdy w zupełności powinien sobie z tym poradzić, nie zależnie jaki będziemy montować zamek czy będzie najzwyklejszy standardowy czy nawet elektroniczny, nie ma to większego znaczenia. Odwiedzając punkt sprzedaży z elementami do drzwi będziemy mieć okazję nabyć zestaw monterski w przyzwoitych cenach.

Ponad to zamek, nowy szyld oraz klamka to koszt zaledwie kilkunastu złotych.
Jeżeli zauważyliśmy problemy związane z zacinaniem się zamka, czy mamy inne powody zmuszające nas do jego wymiany, warto załatwić sprawę jak najszybciej w końcu chodzi tutaj o nasze bezpieczeństwo. A sprawnie działający zamek jest podstawą, która zapewni nam spokojną noc i brak zmartwień przed ewentualnymi niechcianymi gośćmi

Polecane

  • 1