środa, 26 luty 2020 11:55

Praktyczne przykrycia do ochrony basenu przed zabrudzeniami

Oceń ten artykuł
(22 głosów)
Przykrycia basenu Przykrycia basenu

Posiadacze przydomowych basenów doskonale wiedzą, jak szybko znajdująca się w nich woda potrafi się brudzić, zniechęcając tym samym do kąpieli. Liście i pyłki nanoszone do wody przez wiatr, nocne burze i pojawiające się w basenie patyki, gałęzie, a nawet różnego typu żyjątka - skutecznie utrudniają cieszenie się z porannej kąpieli. Jak poza regularnym sprzątaniem basenu można się przed tym uchronić?

 


Praktyczne pomysły na zasłonięcie wody w basenie

Wśród ciekawych sposobów na przykrycie powierzchni basenu tak, by w znajdującej się w nim wodzie nie znaleźć rano żadnych zanieczyszczeń, jest m.in szczelne zasłonięcie całości różnego rodzaju foliami. Zanim na rynku pojawiły się lepsze patenty dopasowane do powierzchni zbiornika, wielu właścicieli ogrodowych basenów stawiało na własne pomysły chroniące czystość wody. Niektórzy kupowali folie ogrodowe i przycinali je tak, by móc zasłonić nimi basen, inni stawiali nad zbiornikami konstrukcje drewniane, a jeszcze inni decydowali się na zakup wielkich płacht, które narzucali na wodę w nadziei, że to uchroni ją przed zabrudzeniami. Wadą domowych metod była jednak z jednej strony ich nieporęczność (codziennie wieczorem trzeba było znów mozolnie mocować folie czy worki), a z drugiej ich nieestetyczny wygląd.

Z czasem w sprzedaży rynkowej pojawiły się znacznie ciekawsze opcje przykrycia basenu. Dziś w specjalistycznych firmach oferujących akcesoria basenowe znaleźć można np. kompleksowe folie solaryczne, które naciągane są na basen przy pomocy dopasowanego rolera np. z folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu i nie tylko chronią przed zabrudzeniem wody nocą, ale i wspomagają nagrzewanie basenowej wody. Dzięki takim rozwiązaniom codzienne utrzymanie czystości w basenie stało się znacznie prostsze. Roler pozwala w kilka sekund nawinąć folię na powierzchnię zbiornika i dobrze ją do niego przymocować, a całość prezentuje się estetycznie i nie razi oka.

Profesjonalne przykrycia na bazie rolerów są też wyposażone w dodatkowe akcesoria. Dla przykładu mogą to być dostępne na https://www.folkpool.pl klipsy spinające folię tak, że nie zsuwa się ona ze zbiornika nawet przy silniejszym wietrze, czy dodatkowe paski do rolera, utrzymujące przykrycie w stabilnej pozycji.

Ciekawym rozwiązaniem może być również przykrycie basenu przy wykorzystaniu zadaszenia z aluminium. Taka konstrukcja wyróżnia się możliwością jej szybkiego złożenia i rozłożenia, a jej największym plusem jest to, że w czasie dobrej pogody nie musi znajdować się w pobliżu zbiornika (co jest konieczne w przypadku rolera montowanego do jednego z brzegów basenu).

Bez względu na to, czy wybierzemy w tym punkcie roler z folią solaryczną, czy konstrukcję aluminiową, obie te opcje skutecznie zniwelują ryzyko zabrudzenia basenu nocą, w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych oraz zimą, gdy w większości nie jest on w ogóle używany. Takie przykrycie to także duża oszczędność czasu na czyszczenie, bo im mniej brudu w basenie tym rzadziej będzie trzeba go odkurzać. Bez żadnego przykrycia basen niemal na pewno codziennie będzie wymagał poświęcenia czasu na jego uprzątnięcie z liście, kurzu, czy owadów, które wpadły do wody nocą.
 

Polecane

  • 1