wtorek, 21 lipiec 2020 12:22

Płytki gipsowe na ścianę

Oceń ten artykuł
(24 głosów)
Płytki gipsowe Płytki gipsowe

Bogata oferta materiałów wykończeniowych dostępna w sklepach budowlanych pozwala dowolnie ozdobić ściany – od tradycyjnych farb i tapet aż po kamień dekoracyjny.

 

Jednym ze sposobów na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru są gipsowe płytki ścienne, które w sprytny sposób imitują naturalną cegłę. Jak wybrać płytki gipsowe na ścianę? Dlaczego warto wykorzystywać płytki cegłopodobne we wnętrzach?

Płytki gipsowe na ścianę, czyli jak w prosty sposób odmienić wnętrze

Moda na cegłę to ponadczasowy trend, który doskonale sprawdza się w większości wnętrz niezależnie od wystroju. Płytki cegłopodobne pozwalają w szybki sposób ożywić pomieszczenie nadając mu nietuzinkowego i indywidualnego charakteru.

Okładzina gipsowa przeznaczona jest do stosowania jedynie we wnętrzach budynków. Gipsowe płytki ścienne można wykorzystać do odnowienia obudowy kominka lub wykończenia kolumny albo po prostu fragmentu ściany w salonie, holu czy sypialni. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych okładzin ściennych, gdy nie ma możliwości albo chęci na zastosowanie prawdziwej cegły.

Płytki gipsowe na ścianę to sprytne rozwiązanie gwarantujące uzyskanie efektu jak najbardziej zbliżonego do naturalnej cegły. Finalnie ściana, którą zdobią płytki cegłopodobne jest praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwej ściany ceglanej.

turmalin plytki ceglopodobne

turmalin plytki ceglopodobne

Płytki cegłopodobne – zalety płytek gipsowych

Gipsowe płytki na ścianę swoją popularność zawdzięczają niezwykłemu efektowi końcowemu i łatwości montażu, który można przeprowadzić z pomocą fachowców albo samodzielnie. Prace montażowe dodatkowo przyspieszają narożniki imitujące ceglany mur. W zależności od zamierzonego efektu płytki gipsowe cegłopodobne można dowolnie przycinać do odpowiednich rozmiarów i malować, tak aby nadać im właściwego koloru.

Płytki gipsowe na ścianę dostępne na rynku występują w wielu wzorach i kolorach, które można dopasować do aktualnej albo planowanej aranżacji wnętrza. Występują w wersjach bez fugi albo z gotową fugą, która tylko podkreśla efekt wizualny ceglanej ściany. Ważną cechą płytek jest ich uniwersalność – gipsowe płytki cegłopodobne wpasowują się niemal w każde wnętrze od industrialnego po rustykalne.

plytki dekoracyjne harvard

plytki dekoracyjne harvard

Polecane

  • 1