środa, 09 luty 2022 15:15

Plamy na pościeli? Problem z prześcieradłem? Zobacz jak sobie z tym poradzić!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
jak usunąć plamy z pościeli jak usunąć plamy z pościeli pexels

Istnieje wiele czynników, które mogą skutecznie zakłócić higienę i spokojność naszego snu. Z pewnością, dla wielu z nas łóżko nie jest jedynie miejscem do spania, a także miejscem w którym spożywamy przekąski i pijemy gazowane napoje przy oglądaniu naszego ulubionego serialu.

Wobec tego nie trudno przez przypadek zaplamić ulubioną pościel. Co więcej, odwiecznie mamy już problem z prześcieradłem, które niefortunnie zwija się i roluje podczas snu. Oczywiście to tylko niektóre z problemów, które mogą zakłócić nasz nocny wypoczynek, jednak zdarzają się one na tyle często, że trzeba wiedzieć jak je rozwiązać!

Plamy na pościeli? Żaden problem!

Z pewnością nie jeden z nas ciesząc się ulubionym serialem czy filmem, raczy się w tym samym czasie również ulubionymi przekąskami. Wobec tego zaplamienie pościeli być może jest nawet sytuacją codzienną. Oczywiście, w brudnej pościeli sen nie jest ani przyjemny, ani komfortowy. Niemniej jednak w momencie, kiedy będziemy chcieli zaprać plamę zwykłą wodą, to po jej wyschnięciu może pojawić się jeszcze gorsza plama, w kolorze żółtym, która jest niezwykle trudna do usunięcia. Tak więc jak usunąć plamy z pościeli? Otóż w przypadku, kiedy plamy przybrały już swoją najgorszą postać, czyli żółty kolor, niezbędna okaże się pomoc sody oczyszczonej, a także szklanka octu. Sodę należy rozpuścić w kilku łyżkach octu, a by uniknąć nieprzyjemnego zapachu, można dodać nawet olejek eteryczny. Powstałą papkę nakłada się na zaplamione miejsce, a następnie pozostawia na kilka chwil. Po upływie tego czasu, plamę można lekko przetrzeć, na następnie spłukać ciepłą woda lub wrzucić tradycyjnie do pralki.

Zsuwające się prześcieradło? Nigdy więcej!

Problem z rolującym się prześcieradłem, które po całej nocy może znaleźć się nawet na podłodze, to codzienny problem większości z nas. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste i wystarczy wyposażyć się w prześcieradło z gumką. To właśnie dodatkowa gumka zagwarantuje to, że prześcieradło utrzyma się na łóżku, nawet podczas najbardziej niespokojnego snu. Niemniej jednak jak złożyć prześcieradło z gumką? To również nie będzie stanowiło ogromnego problemu. Gumkę wystarczy zahaczyć o róg łóżka, a następnie naciągając materiał, zrobić to samo na kolejnych rogach. Na końcu gumkę zakłada się również na brzegi materaca. Dzięki temu nie będzie się ono ani rolować, ani zsuwać, a my będziemy mogli cieszyć się spokojnym i nieprzerwanym snem, a rano obudzić się wypoczęci i pełni energii na kolejny dzień.

Polecane

  • 1