sobota, 29 październik 2022 14:58

Piec gazowy dwufunkcyjny

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
majsterkujsam.pl majsterkujsam.pl Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zastanawiając się nad sposobem ogrzewania swojego domu warto wziąć pod uwagę piec gazowy dwufunkcyjny.

Spisze się on najlepiej w mniejszych domostwach, oprócz funkcji ogrzewania domu, kocioł gazowy dwufunkcyjny podgrzania wody, dzięki czemu można szybko skorzystać z ciepłej wody użytkowej.

Czym jest piec dwufunkcyjny 

Piec dwufunkcyjny charakteryzuje się tym, że oprócz funkcji bycia centralnym ogrzewaniem, ale także dzięki niemu można sobie podgrzać wodę użytkową. 

Warto wziąć pod uwagę to, że istnieją piece gazowe dwufunkcyjne z otwartą, a także zamkniętą komorą spalania. Ze względu na to, że ma mniejszą wydajność, niż piec jednofunkcyjny, dlatego najlepiej wykorzystywać go w niewielkich domach jednorodzinnych. Kotły dwufunkcyjne najlepiej sprawdzą się wtedy, gdy w takim domu łazienka jest blisko kuchni. Dzięki temu czas oczekiwania na ciepłą wodę będzie znacznie krótszy. By cieszyć się efektywnością takiego pieca, to najlepiej sprawdzi się on w domach z jedną łazienką. Z tego względu, że gdy w tym samym czasie z wody korzystałoby więcej osób w tym samym czasie, wówczas oczekiwanie na ciepłą wodę się wydłuża. Dużym atutem wyboru tego rodzaju ogrzewania jest to, że tego urządzenia nie trzeba specjalnie czyścić z resztek opału, wystarczy tylko ustawić tylko odpowiednie ustawienia i gotowe. Jest to ekonomiczne rozwiązanie z tego względu, że są mniejsze straty ciepła, gdyż woda jest ogrzewana tylko wtedy, kiedy jest potrzebna. 

Kotły gazowe dwufunkcyjne 

Warto zapoznać się z ofertą na  majsterkujsam.pl, by wybrać odpowiedni kocioł gazowy, a wcześniej obejrzeć zestawienie, by dokonać jak najlepszego wyboru. Oto kilka propozycji

Kocioł ECOCONDENS SILVER 25 dwufunkcyjny TERMET ma moc 25kW. Ten piec gazowy dwufunkcyjny charakteryzuje się tym, że posiada dźwiękoszczelną izolację, można nim zdalnie sterować za pomocą systemu komunikacyjnego Easy Remote. Ten piec gazowy ma panel sterowania o bezproblematycznym użytkowaniu. Wentylator w tymże urządzeniu jest automatyczny. Moc kotła można podporządkować pod potrzeby na ciepło. Bez wątpienia duży plus za niską emisję NOx i pełny system zabezpieczający.

KOCIOŁ DWUFUNKCYJNY OTWARTA ARISTON CLAS X 24 CF ma funkcję AUTO oraz COMFORT. Za sprawą systemu autodiagnostycznego wyświetlają się ewentualne kody błędu. Posiada większy wymiennik c.w.u, ma także niezwykle praktyczną opcję, a mianowicie odpowietrzanie kotła, a również system, który zapobiega zamarzaniu, czy tworzeniu sie kamienia. Kocioł posiada pełną modulację elektroniczną. 

majsterkujsam.pl

Polecane

  • 1