wtorek, 01 grudzień 2020 18:33

Parkiet, czyli piękno drewnianej podłogi

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
cyklinowanie parkietów cyklinowanie parkietów

Drewno jest surowcem, który służy człowiekowi od tysięcy lat, dlatego też tak bardzo cenimy jego wygląd, strukturę i właściwości. Warto podkreślić, że pomimo niewątpliwego boomu na nowoczesne technologie i materiały budowlane, drewno zaczyna znów być niezwykle popularne.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się parkiet, który jest kwintesencją pięknej drewnianej podłogi. Co więcej, osoby kupujące domy do remontu bardzo często decydują się na renowację parkietów. Jak wygląda ten proces i kiedy jest on opłacalny?  

Renowacja parkietu – sposób na to, by drewniana podłoga znów zachwycała

 Kupno domu do remontu wiąże się zazwyczaj ze zmianą wszystkich podłóg. Najczęściej wybieranym dotychczas rozwiązaniem były panele, jednakże sztuczność materiału, z którego są one wykonane sprawia, że parkiety znowu zaczynają być bardzo modne. Spowodowane jest to oczywiście uniwersalnym charakterem parkietu, który pasuje do każdego rodzaju wnętrz – zarówno tych urządzonych w stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym, skandynawskim, czy industrialnym. Dlatego też właściciele nowo nabytych nieruchomości, w których na podłogach gości parkiet, decydują się na jego renowację. Cyklinowanie (bo tak nazywa się zabieg renowacji parkietu) jest w ostatnim czasie niezwykle popularną usługą, gdyż pozwala on na dokładne odnowienie wierzchniej warstwy parkietu. Jest to zabieg dość skomplikowany, gdyż wymaga specjalistycznych urządzeń i narzędzi, takich jak np. przykład cyklinarka, maszyna polerująca, odkurzacz przemysłowy, czy choćby szlifierka mimośrodowa. Warto podkreślić, że cyklinowanie parkietu jest najlepszym sposobem na to, by skutecznie przywrócić jego piękny i imponujący wygląd.

Czy cyklinowanie parkietu można przeprowadzić samodzielnie?

Wielu domorosłych majstrerkowiczów i złotych rączek decyduje się na wykonywanie większości prac remontowych własnoręcznie. Warto jednak zaznaczyć, że cyklinowanie parkietów jest trudne i wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, dlatego dobrze jest w tym wypadku postawić na profesjonalistów. Dzięki temu mamy pewność, że nasz parkiet nie tylko odzyska swój dawny, piękny wygląd, ale także zostanie zakonserwowany na następne dekady. Jest to niezwykle istotne, gdyż drewno (w przeciwieństwie do sztucznych paneli) cały czas pracuje i ulega eksploatacji. Kraków jest miastem, które słynie z doskonałych specjalistów, dlatego osoby, które chcą przeprowadzić renowację swojego parkietu, decydują się najczęściej na parkiety kraków, czyli profesjonalną firmę, która oferuje zarówno układanie parkietu, jak i renowację parkietów.

Polecane

  • 1