poniedziałek, 06 luty 2023 13:39

Oświetlenie zewnętrzne – jakie lampy warto wybrać do przydomowej przestrzeni?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
https://lightplus.pl/ https://lightplus.pl/ mat.prasowe

Przydomowa przestrzeń z założenia ma być komfortowa w codziennym użytkowaniu. Liczymy również na atmosferę sprzyjającą relaksowi. Nie bez znaczenia pozostaje bezpieczne poruszanie się po całym terenie.

Wszystkie te elementy zapewnimy sobie i swoim gościom, jeśli postawimy na właściwie dopasowane oświetlenie zewnętrzne.

Jakie lampy warto wybrać do ogrodu, okolic garażu, a także terenu przy basenie? Które konstrukcje sprawdzą się najlepiej?

Funkcje oświetlenia zewnętrznego

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, jak ważne są lampy zewnętrzne. To nie tylko światło, które podkreśla architekturę domu czy też urozmaica aranżację przestrzeni zewnętrznej. W grę wchodzą przede wszystkim funkcje praktyczne.

Dzięki oświetleniu bezpiecznie poruszamy się po wytyczonych ścieżkach ogrodowych, zarówno za dnia, jak i w porze wieczorowej czy nocą. Możemy spokojnie, bez potykania się czy gubienia w ciemnościach dotrzeć od furtki aż do drzwi wejściowych bądź do garażu.

Oświetlenie zabezpiecza ponadto całą posesję. Wybierając chociażby LED-owe lampy, które pozostają włączone po zmierzchu, nawet pod nieobecność domowników, możemy liczyć na skuteczne odstraszanie potencjalnych, nieproszonych gości. W ten sposób minimalizujemy ryzyko np. wtargnięcia na posesję i dokonania włamania.

Światło buduje również atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, zarówno w pojedynkę, jak i ze znajomymi czy bliskimi.

Oświetlenie przy ścieżkach ogrodowych

Wybierając lampy do ogrodu musimy pamiętać o oświetleniu wszystkich ścieżek ogrodowych. W tej roli sprawdzają się lampy wbijane do ziemi, które można znaleźć w sklepie https://lightplus.pl/. Najlepiej, aby konstrukcje te posiadały LED-owe źródła światła. Dzięki temu zyskujemy na oświetleniu trwałym oraz oszczędnym.

Równie dobrze sprawdzają się klasyczne latarnie ogrodowe, które dodatkowo podkreślają charakter przydomowej przestrzeni. Mogą to być też ciekawe pod względem formy kule ogrodowe. Należy pamiętać o tym, aby zachować dobrze dopasowane odstępy między punktami świetlnymi – tak, aby ścieżki ogrodowe w całości były równomiernie oświetlone, lamp nie było zaś zbyt dużo, bo nie będzie to wyglądało estetycznie ani nie spełni swoich funkcji.

Lampy najazdowe – oświetlony podjazd do garażu

Przestrzeń wokół garażu i podjazd do garażu również wymagają odpowiedniego oświetlenia. W takich miejscach należy instalować lampy najazdowe, które odporne są nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale i na duży nacisk. Zarówno nadepnięcie na nie, jak i przejazd samochodem nie spowodują zniszczeń. Co więcej, są one przystosowane, aby przez określony czas przetrwać zanurzone w wodzie, czyli uwzględniając sytuację długotrwałych i intensywnych opadów.

Parametr IP

Niezależnie od wybieranych lamp musimy pamiętać, aby oferowały one jak najwyższy parametr IP. Jest to wskaźnik informujący o odporności na wilgoć, zalanie czy wnikanie zanieczyszczeń. Jeśli uwzględnimy wszystkie powyższe wskazówki, znajdziemy lampy idealne!

Polecane

  • 1