czwartek, 15 czerwiec 2023 10:20

Odwodnienia liniowe Hauraton - niezawodne instalacje odprowadzające wodę

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Odwodnienia liniowe Hauraton Odwodnienia liniowe Hauraton mat. prasowe

Nawet niewielkie opady atmosferyczne mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i pojazdów. Dlatego tak ważne jest, aby w przestrzeni publicznej znalazły zastosowanie odpowiednie systemy odwadniające, które będą efektywnie odprowadzały wody opadowe, czy też roztopowe. Najlepiej do tego celu sprawdzają się funkcjonalne odwodnienia liniowe. Dzięki ich zastosowaniu znacząco zmniejsza się niebezpieczeństwo gromadzenia się wody na utwardzonych strefach ruchu.

 

Skutki braku odpowiedniego systemu odwadniającego

Brak odpowiedniego systemu odwadniającego skutkuje szybkim wzbieraniem wody opadowej. Jej nadmiar może się przyczynić do powstania znacznych utrudnień w ruchu drogowym i niekorzystnie wpłynąć na ciągłość funkcjonowanie obiektów, do których w wyniku braku odwodnienia dostęp będzie czasowo ograniczony.

Zbierająca się woda stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i pojazdów. Co więcej, jest niebezpieczna dla środowiska naturalnego. Może też powodować wielogodzinne zakłócenie pracy zakładów przemysłowych, obiektów handlowych i hal logistycznych. Brak dojazdu do nich, spowodowany gromadzeniem się wody opadowej, niewątpliwie wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi.

Odwodnienia liniowe i ich zastosowanie w przestrzeni publicznej

Aby skutecznie zapobiegać utrudnieniom spowodowanym nadmiernym wzbieraniem wód opadowych, konieczne jest zastosowanie odpowiednich odwodnień. Idealnie sprawdzają się systemy odwadniające marki Hauraton. Efektywnie zbierają one i transportują wodę, która gromadzi się na rozmaitych powierzchniach utwardzonych. Co najważniejsze, są one dostosowane do obciążeń o różnej intensywności.

Instalacje odprowadzające wodę opadową tej marki można z powodzeniem stosować na obszarach o intensywnym natężeniu ruchu, w strefach przemysłowych, na lotniskach, ale też na deptakach i w innych miejscach, w których poruszają się piesi. Ich montaż pozwala zachować suchość terenu, a przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo i komfort korzystania z przestrzeni publicznej.

Rodzaje odwodnień liniowych

Na rynku dostępne są różnego rodzaju liniowe odwodnienia. Ich konstrukcja i materiał, z którego są one zrobione, muszą być dostosowane do stopnia natężenia ruchu. Firma Hauraton, czołowy producent odwodnień liniowych, ma w swojej ofercie różne ich modele, między innymi:

  • Odwodnienia z serii FASERFIX - poleca się je w przypadku obiektów handlowych, centrów logistycznych i zakładów przemysłowych, które należą do stref ruchu ciężkiego, a także w miejscach o wysokim natężeniu ruchu. Ich korpus jest wykonany ze zbrojonego betonu, wzmocniony stalową ramą i zaopatrzony w solidny, niezwykle trwały, żeliwny lub stalowy ruszt.

  • Systemy odwadniające RECYFIX - zaleca się je na parkingi, garaże, stacje benzynowe i inne miejsca o średnim natężeniu ruchu. Ich korpusy są najczęściej wykonane z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego i wzmocnione stalową ramą. Przykryte są żeliwną, stalową lub zrobioną z tworzywa pokrywą. Użycie tworzywa, jako materiału bazowego, ułatwia ich przycinanie na wymiar i montaż.

Lekkie, standardowe odwodnienia liniowe z serii RECYFIX idealnie nadają się do montażu przy prywatnych posesjach. Sprawdzą się jako skuteczne systemy odwadniające w przestrzeniach przydomowych i przy podjazdach.

Gdzie kupić wysokiej jakości odwodnienia liniowe?

W ofercie firmy Rurex znaleźć można rozmaite modele odwodnień liniowych, dostosowane zarówno do niskich, jak i ekstremalnych obciążeń. Charakteryzują się one wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Polecane

  • 1