wtorek, 11 październik 2022 13:28

Odstraszanie ptaków

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
odstraszanie ptaków odstraszanie ptaków mat.prasowe

Odstraszanie ptaków to trudne zadanie, które wymaga od nas sporo samozaparcia. Niestety ptaki brudzą, hałasują, a także tworzą gniazda w okolicy swojego bytowania, co utrudnia pracę lub otwieranie okien.

 

W jaki sposób można odstraszyć ptaki?

Zdarza się, że ptaki zakładają gniazda na parapetach czy balkonach, brudzą je i powodują, że nie możemy swobodnie otworzyć okna. Ich obecność w różnych miejscach może również opóźniać ukończenie budowy lub utrudniać i uniemożliwiać pracę. Na lotniskach zwierzęta te często stanowią niemałe zagrożenie. Jakie sposoby można wykorzystać, by odstraszyć ptaki?

Spray odstraszający ptaki

Spray odstraszający ptaki to najczęściej naturalna mieszanka zapachów, która zniechęca ptaki do przebywania w danym miejscu. Jest wygodny w aplikacji i w pełni bezpieczny dla człowieka. Jego receptura zostaje zazwyczaj opracowana w taki sposób, by nie brudził elewacji. Działanie sprayów doskonale uzupełniają metody fizyczne na odstraszanie ptaków, których dokładny opis znajdziesz na blogu marki MO-EL, produkującej preparaty odstraszające ptaki, jak również akcesoria takie jak kolce czy siatki na ptaki.

Tacki żelowe na ptaki

Tacki żelowe to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje odstraszenie wszystkich gatunków ptaków. Ponieważ żel umieszczony na tacce odbija promienie słoneczne, ptakom wydaje się, że to ogień. Ponadto emituje on niewyczuwalny dla człowieka aromat, wytwarzany z substancji roślinnych, który przez ptaki odbierany jest jako nieprzyjemny. Tacki umieszczone przykładowo na parapetach po zdjęciu pokrywy zachowują trwałość przez 2-3 lata. Ich montaż jest prosty, a na spodzie opakowań zazwyczaj umieszczone są magnesy.

Odstraszacze dźwiękowe na ptaki

Odstraszacze dźwiękowe to nieco droższe niż poprzednie opcje, ale wyjątkowo skuteczne rozwiązanie problemu stale przebywających w okolicy ptaków. Mają wbudowane głośniki i emitują niesłyszalne dla człowieka dźwięki. Najczęściej wykorzystują odgłosy drapieżników, naturalnych wrogów ptaków czy myśliwych. Wówczas ptaki znajdujące się w okolicy nie chcą zbliżać się do miejsca, w którym czeka na nie potencjalne zagrożenie. To metoda wykorzystywana w miejscach, gdzie obecność ptaków jest czynnikiem powodującym zagrożenie dla ludzi.

Polecane

  • 1