wtorek, 10 listopad 2020 16:30

Odpowiednie firany i zasłony dla instytucji kultury

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
firany nowoczesne  gotowe firany nowoczesne gotowe

W dalszym ciągu często pokutuje przekonanie, że w instytucjach kulturalnych, domach kultury rzadko zwraca się uwagę na jakość i wygląd montowanych zasłon oraz firan. Być może dlatego, że w czasach systemu słusznie minionego jakość tych elementów dekoracyjnych pozostawiała sporo do życzenia.

Zasłony były prane raz na jakiś czas i od święta, a firany straszyły szarością. Jeśli trzeba oszczędzać, to oszczędza się najczęściej na kulturze, a to przekłada się na wygląd miejsc przeznaczonych do rozwoju, zwłaszcza w małych miejscowościach. Na szczęście, dziś można wybrać spośród przebogatego wachlarza firan i zasłon, dzięki którym siedziby instytucji kulturalnych stają się jeszcze piękniejsze i przytulniejsze!

Firany i zasłony gotowe do domów kultury i świetlic

Wcale nie muszą być białe. Spośród oferty sprzedażowej na szczególną uwagę zasługują firany nowoczesne gotowe, utrzymane w kolorystyce pastelowej. Jasna zieleń, błękity, delikatne odcienie żółtego - takie firany znakomicie nadawać się będa do wnętrz przeznaczonych na świetlice i sale edukacyjne dla dzieci. Poliestrowe firanki wyróżniają się niezwykłą lekkością i przejrzystością kolorów. Pasują do wszystkich rozmiarów okien. Są niekłopotliwe w praniu i po wielu kontaktach ze środkami piorącymi wciąż zachowują intensywny kolor i unikalną formę.

Firany do sal konferencyjnych

Instytucje kultury często udostępniają sale konferencyjne do różnych ważnych wydarzeń. Także i tam znaleźć się powinny firany upiększające formy okienne i sprawiające, że w takich miejscach czujemy się przyjemnie i mamy przy tym poczucie elegancji. Samo instalowanie żaluzji w salach konferencyjnych sprawia, że wnętrza wydają się zimne i pozbawione smaku. Eleganckie firany pierre cardin to jeden z przykładów, które w udany sposób przysłużyć się mogą totalnej zmianie wystroju wnętrza, na które wcześniej w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Śnieżna biel, wysokiej jakości tkanina, przelotki plus dyskretne zdobienia sprawiają, że ozdoba okienna tego typu sprawia się bez zarzutu w każdym wybranym miejscu.

firany pierre cardin

firany pierre cardin

Kolorowe lub białe firany do oficjalnych wnętrz

Pasować będą do wszelkiego rodzaju wyposażenia - regałów na książki, foteli dla gości, stolików i krzeseł, elementów podłogowej dekoracji, barw ściennych. Błękitną firankę dopasować możemy do śnieżnych ścian, a turkusową - do żółtych. Wszystko zachowa przyjemny dla oka charakter. Firany z przelotkami i takie same zasłony zaoszczędzą czasu przy zdejmowaniu przed praniem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób pracujących w takich instytucjach na stanowiskach pracowników porządkowych. Materiał firanek i zasłon jest szybkoschnący, nie trzeba czekać długo na jego całkowite wysuszenie. Firanki można również suszyć w specjalnych suszarkach mechanicznych. Piękno we wnętrzu uzyskuje się na różne sposoby. Odpowiednio dobrana firana jest jednym z nich.

Polecane

  • 1