wtorek, 09 listopad 2021 16:33

Nowoczesne firanki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
strefa firan strefa firan Zdjęcie autorstwa Vecislavas Popa z Pexels

Trendy w dekorowaniu wnętrz cały czas się zmieniają. Dotyczy to głównych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble, ale i dodatków.

 

Chodzi tutaj głównie o modę dotyczącą firan i innych dekoracji okiennych. Obecnie w wielu sklepach dostępne są nowoczesne modele firan, które idealnie wpisują się w nowoczesny wystrój wnętrza. Zobacz, czym kierować się przy wyborze tego typu firan i czy można do nich wybierać dodatki, które urozmaicą aranżacje okienne.

Czym kierować się wybierając nowoczesne firanki?

Jeżeli potrzebujesz nowoczesnych firanek do swojego pomieszczenia, postaw na modele minimalistyczne, o prostej formie. Ciekawym rozwiązaniem będą przede wszystkim firanki gładkie, jednokolorowe. W celu ożywienia wnętrza możesz wykorzystać barwione firanki z subtelnym gradientowym przejściem koloru. Pamiętaj jednak o tym, aby kolorystyka ta była idealnie dobrana do innych elementów w pomieszczeniu. Kolor kontrastowy dobierz tak, żeby uzupełniały go inne dodatki tekstylne.

W sytuacji, gdy chcesz wybrać firany ze wzorem, które będą pasowały do nowoczesnych wnętrz, wybierz te o bardzo subtelnych i prostych wzorach. Przykładem mogą być motywy geometryczne, a także stylizowane motywy roślinne. Mogą one znajdować się zarówno na dole, jak i rozmieszczone na całej powierzchni firanki. Przykładowe zdjęcia tego typu produktów możesz znaleźć m.in. na stronie: https://strefa-firan.pl/.

Jakie dodatki warto wybrać do nowoczesnych firan?

Obecnie jest różne podejście do dodatków do dekoracji okiennych. Jednym z najczęściej wybieranych są zasłony i lambrekiny. Jeżeli decydujesz się na tego typu produkty zrezygnuj z ciężkich tkanin np. brokatowych czy aksamitnych, które były popularne jakiś czas temu. Ciekawym rozwiązaniem będzie np. tkanina lekka, wykonana z naturalnych materiałów, która będzie miała wyrazistą fakturę. Jeżeli stawiasz na minimalistyczny wystrój zrezygnuj też z efektownych drapowań i skomplikowanych upięć. O wiele lepiej sprawdzą się jedynie lekko podpięte tkaniny.

Polecane

  • 1