niedziela, 20 luty 2022 14:15

Nowoczesne dekoracje do domu, czyli jak zaaranżować przytulne i modne wnętrze

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dodatki do wnętrz dodatki do wnętrz pixabay

Urządzenie wnętrza nie opiera się wyłącznie na wyborze kolorów ścian oraz odpowiednich mebli.

Nawet jeżeli aranżacja z założenia ma być minimalistyczna i pozbawiona nadmiaru elementów dekoracyjnych, wprowadzone do niej subtelne dodatki często stają się nieodzowne, by postawić przysłowiową kropkę nad i. Nadają wnętrzu pożądany przez projektanta wystrój i często decydują o komforcie użytkowników. Aranżacje w stylu nowoczesnym są przestronne, minimalistyczne i harmonijnie urządzone. Wielu osobom kojarzą się jednak także z chłodem, który czasem może dawać wrażenie, że pomieszczenie jest pozbawione przytulności. Tej natomiast często oczekuje się po przestrzeniach o funkcji wypoczynkowej. Jak ocieplić taką aranżację?

Jaką rolę pełnią w aranżacji wnętrz dodatki?

Minimalizm nie stanowi cechy zarezerwowanej dla nowoczesności. Wyróżnia się nim również wiele innych stylów wnętrzarskich, w tym styl skandynawski oraz loftowy. Każde wnętrze, nawet to, które cechuje się surowym wystrojem, posiada szereg charakterystycznych dla konkretnego stylu dodatków. To właśnie one decydują w ogromnym stopniu o wyglądzie i charakterze wnętrza.

Dodatki mogą przybierać przeróżną formę, czego dowodzi asortyment dostępny na https://www.dekoori.pl. Niektóre z nich wprowadzone do aranżacji ocieplają wnętrze, inne wręcz przeciwnie – podkreślają surowy charakter wystroju. Umiejętnie je dobierając, można sprytnie zmieniać jego wygląd bez konieczności przeprowadzania większego remontu.

Tekstylia we wnętrzach nowoczesnych i nie tylko

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych dodatków są tekstylia do domu. Odnajdujemy je pod różną postacią. Do wystroju mogą być wprowadzane w formie dekoracji okiennych (firany, zasłony, tekstylne rolety), dekoracji stołu lub ławy (obrusy, bieżniki i serwety), dywanów, a także narzut, koców oraz poduszek. Te ostatnie stanowią sprytny sposób na ożywienie wnętrza utrzymanego w modnej obecnie, stonowanej kolorystyce. Jasnozielone poszewki, miętowe koce, czy pomarańczowe narzuty wprowadzają do takiego wystroju powiew świeżości. Dekoracje okienne nie tylko sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne, ale zapewniają też domownikom więcej intymności. Dywany natomiast ocieplają wnętrze wizualnie i sprawiają, że chodzenie po nich w chłodniejsze dni jest przyjemniejsze niż chodzenie po podłodze.

Szeroki wybór dodatków

Poza tekstyliami w aranżacjach można wykorzystać szereg innych dodatków. Ich wybór zależy między innymi od stylistyki wnętrza oraz od efektu, jaki chce uzyskać projektant. Wiele pomysłów na ich wprowadzanie do różnych aranżacji można znaleźć na stronie iHome24.pl. Nie brakuje wśród nich opraw oświetleniowych, puf, tapet ściennych, świeczników i wielu innych akcesoriów o charakterze dekoracyjnym. Możliwości jest naprawdę wiele: ozdoby z drewna, jutowe dywany, świecące lampki cotton balls i wiele, wiele innych. Ich szeroki wybór pozwala niewielkim kosztem eksperymentować z wystrojem pomieszczenia i zmieniać je w zależności od potrzeb. Pozwala też ocieplić wnętrze i sprawić, że przebywanie w nim stanie się prawdziwą przyjemnością.

Polecane

  • 1