środa, 20 październik 2021 17:13

Nowe dotacje na pompy ciepła - sprawdź, co możesz zyskać w 2022 roku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
espiroinvestment.pl espiroinvestment.pl

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne wśród osób budujących nowe domy jednorodzinne. To ekonomiczne i ekologiczne urządzenie, ale jego zakup praz montaż wiąże się ze sporym wydatkiem.

Już niedługo będzie jednak możliwość skorzystania z nowej formy finansowania pompy ciepła w ramach programu „Moje ciepło”, który rusza w pierwszej połowie 2022 roku.

https://espiroinvestment.pl/ Nowe dotacje na pompy ciepła - sprawdź, co możesz zyskać w 2022 roku

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne wśród osób budujących nowe domy jednorodzinne. To ekonomiczne i ekologiczne urządzenie, ale jego zakup praz montaż wiąże się ze sporym wydatkiem. Już niedługo będzie jednak możliwość skorzystania z nowej formy finansowania pompy ciepła w ramach programu „Moje ciepło”, który rusza w pierwszej połowie 2022 roku.

Pompa ciepła, czyli co?

Pompa ciepła jest to urządzenie, które działa w następujący sposób: pobiera ciepło z powietrza albo wody o niskiej temperaturze i podnosi jego temperaturę. To ekologiczne oraz oszczędne rozwiązanie, które wykorzystuje się w celu ogrzewania
pomieszczeń w domu, ale nie tylko - także wody. Wielu specjalistów uważa, że to najbardziej skuteczne urządzenia grzewcze dostępne obecnie na rynku.

Rosnąca popularność pomp ciepła

Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Mówi się nawet o rekordach ich popularności. Szacuje się, że w roku 2020 sprzedano ponad 55 tysięcy takich urządzeń, a liczba zakupionych pomp przewyższyła po raz pierwszy liczbę zakupionych kotłów węglowych. Trend ten utrzymał się także w roku 2021. Na pewno zainteresowanie takim rozwiązaniem, jakim jest pompa ciepła w nowym domu, zwiększą jeszcze dodatkowo ogólnopolskie dopłaty.

Moje ciepło - zyskaj do 21 tysięcy złotych dotacji

W tej chwili dotację na montaż pompy przyznawane są jedynie w ramach programu „Czyste powietrze”. Niestety, nie jest on dostępny dla osób, które planują budowę domu jednorodzinnego - beneficjentami programu „Czyste powietrze” mogą zostać tylko właściciele stojących już domów, w których wymieniane jest aktualne źródło ogrzewania. Start programu „Moje ciepło” umożliwi pozyskanie środków finansowych także tym osobom, które dopiero budują nowy dom jednorodzinny - energooszczędny i niedrogi w utrzymaniu.

Ile wyniesie dotacja?

Dotacja uzyskana w tym programie ma wynosić nawet 30% kwalifikowanych kosztów, ale nie więcej niż 21 tysięcy złotych. Program skierowany jest do właścicieli albo współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych i będzie dotyczył zakupu oraz montażu pompy ciepła. Jego start planowany jest na pierwszy bądź drugi kwartał 2022 roku, co oznacza, że już niedługo inwestycja w pompę ciepła będzie sporo tańsza!

Informacje uzyskane od Espiro Investment - Budowa Domów Warszawa

Polecane

  • 1