środa, 08 czerwiec 2022 11:04

Naturalna ochrona przeciwsłoneczna na co dzień

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Naturalna ochrona przeciwsłoneczna Naturalna ochrona przeciwsłoneczna pixabay

Słońce to nasz największy przyjaciel. Bez słońca nie byłoby życia. Promienie słoneczne przynoszą nam ciepło, relaks i duże dawki niezbędnej do życia witaminy D, której nie da się w pełni skutecznie suplementować.

Stąd ekspozycja na słońce od pierwszych dni życia jest niesamowicie ważna. Jednak jednocześnie należy robić to z umiarem. Delikatna skóra zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej musi być mimo wszystko chroniona, i to z największą uwagą. Promienie słoneczne to nie tylko życie, ale i zagrożenie w przypadku, gdy zostajemy narażani na nie zbyt długo i bez odpowiedniej ochrony. Zmiany nie dzieją się tylko na poziomie pięknej, złocistej opalenizny. Promieniowanie UVA może dotrzeć wiele głębiej, doprowadzając do degradacji komórek skóry, ich szybszego starzenia się, a nawet chorób nowotworowych. Naturalna ochrona przeciwsłoneczna to idealne rozwiązanie. Delikatne kosmetyki bez sztucznych dodatków mogą być stosowane bez obaw o dodatkowe podrażnienia.

Kiedy należy dbać o ochronę przed słońcem?

Ochrona przed słońcem nie jest sezonowym zadaniem. Jego działanie naszą skórę i organizm jest równie silne praktycznie przez cały rok. Jasne, latem promienie słońca są gorętsze, czy bardziej parzą naszą skórę, ale przecież widzimy to słońce przez 365 dni w roku. Niejeden narciarz zimą doświadczył oparzeń słonecznych na stoku. A i wiosenne słońce wyciągające nas z domu po przygnębiającym okresie zimowym, potrafi dosłownie dopiec. Dlatego stosując ochronę przeciwsłoneczną pamiętajmy o niej przez cały rok. W ten sposób zapobiegniemy nieprzyjemnym skutkom działania promieni słonecznych A stosując coś codziennie warto by było ono delikatne. Stąd dobrą decyzją będzie wyłącznie naturalna ochrona przeciwsłoneczna w formie kosmetyków niezawierających ciężkich i sztucznych składników.

Skład naturalnych balsamów przeciwsłonecznych.

W przeciwieństwie do większości środków ochrony przeciwsłonecznej dostępnych w marketach i drogeriach, naturalna ochrona przeciwsłoneczna to kosmetyki oparte o naturalne właściwości olejów i wyciągów z roślin. Właściwości wielu, znanych od tysięcy lat substancji roślinnych potrafią chronić i pielęgnować naszą skórę dokładnie tak samo jak te nowocześnie, chemiczne. Nie stosuje się ich popularnie z tego powodu; te pochodzące z przetwórstwa ropy naftowej… są dużo tańsze w produkcji. A czy chcemy oszczędzać na swoim zdrowiu? Dla nieprzekonanych polecamy na start hipoalergiczny ekologiczny sztyft przeciwsłoneczny o delikatnym, ale skutecznym działaniu i niezwykle łatwej do rozprowadzania po skórze formule.

Polecane

  • 1