wtorek, 13 grudzień 2022 13:10

Nakładki na schody - jaki antypoślizg na schody wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
nakładki antypoślizgowe na schody nakładki antypoślizgowe na schody pxiabay

Nakładki na schody antypoślizgowe to tylko jeden z kilku rodzaju zabezpieczeń mających zmniejszyć ryzyko wystąpienia wypadku w przypadku poślizgnięcia. Dowiedz się, jakie powinny być nakładki na schody i jakie są alternatywne rozwiązania zapewniające antypoślizg na schody.

 

Nakładki na schody antypoślizgowe - charakterystyka

Nakładki antypoślizgowe na schody to nic innego jak specjalnie wyprofilowane i przystosowane do kształtu oraz wysokości stopni elementy konstrukcyjne wykonane z trwałych materiałów o właściwościach antypoślizgowych. Oferują one różny stopień gradacji, a co za tym idzie również przyczepności, dzięki czemu mogą zostać idealnie dopasowane do potrzeb przestrzeni, w której mają zostać wykorzystane. Nakładki na schody antypoślizgowe dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych i pełnią funkcje nie tylko zabezpieczające, ale również ostrzegawcze, narzucając użytkownikowi ostrożność w momencie znalezienie się w przestrzeni, która jest w nie wyposażona. Nakładki na schody antypoślizgowe doskonale spiszą się zarówno w przypadku schodów ażurowych, jak również tych, których nawierzchnia wykonana jest z betonu, pokryta kafelkami lub laminatem.

Antypoślizg na schody - alternatywy dla nakładek 

Antypoślizg na schody zapewniają również paski antypoślizgowe, które mocowane są najczęściej na krawędziach schodów. Przez wzgląd na to, że ta forma antypoślizgu na schody wymaga mniejszych nakładów finansowych często stosowana jest ona jako alternatywa dla nakładek. Ważnym jest jednak to, że paski antypoślizgowe nie są najlepszym wyborem do schodów ażurowych, ponieważ nie pokrywają całej ich powierzchni, a jedynie krawędzie, dlatego nie stanowią zabezpieczenia na wypadek kapania cieczy na posadzkę pod nimi. Decydując się na antypoślizgowe nakładki na schody ażurowe możliwym jest uzyskanie większej kontroli nad administrowaną przestrzenią. Zarówno nakładki antypoślizgowe, jak i paski antypoślizgowe są jednymi z najbardziej wydajnych form antypoślizgu na schody, dlatego decydując się na którąś z tych form antypoślizgu najlepiej kierować się potrzebami wybranych przestrzeni. 

Nakładki antypoślizgowe na schody i nie tylko znajdziesz w Evergrip

Nakładki antypoślizgowe na schody oraz paski na schody dostępne są w asortymencie producenta rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy Evergrip. Szeroki wachlarz dostępnych wariantów, a także duża elastyczność w zakresie możliwości dopasowania produktu końcowego do indywidualnych potrzeb przestrzeni sprawia, że proponowane przez Evergrip nakładki antypoślizgowe na schody, a także alternatywne rozwiązania o tych właściwościach, są wyborem najlepszym z możliwych. Zapoznaj się z ofertą Evergrip pod adresem https://www.evergrip.pl/produkty/nakladki-antyposlizgowe-na-schody i wybierz najwyższej jakości nakładki na schody antypośłizgowe i inne rozwiązania zwiększajace bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni komercyjnych, przemysłowych, a także ogólnodostępnych. 

Polecane

  • 1