wtorek, 20 październik 2020 10:23

Nagrobki - ważna rzecz po śmierci

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nagrobki Kraków nagrobki Kraków

Śmierć kogoś bliskiego jest z pewnością zawsze traumatycznym przeżyciem. bez względu jednak na to, jak mocno obecnie cierpimy, czekać nas będą nowe wyzwania związane z tą sytuacją. Jednym z najpoważniejszych jest oczywiście zorganizowanie całej uroczystości pogrzebowej oraz oczywiście też wszystkiego, co się z nią wiąże.

Za życia nie zastanawiamy się przecież nad tym, jaki nagrobek wybierzemy, więc, gdy przychodzi śmierć to wybór jest tym trudniejszy. Przy podejmowaniu decyzji tego typu brać trzeba pod uwagę kilka elementów. Pierwszym z nich jest wola zmarłego. Oczywiście bardzo dobrze, jeśli powie on nam o tym wprost, jednak czasami zdarzyć się może też tak, że po prostu zabraknie mu na to czasu. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak samodzielne wybranie nagrobka.

Oczywiście można (i z pewnością też warto) postarać się kierować gustem zmarłego. Przypomnijmy zatem sobie, czy czasami za swojego życia nie wyrażał on się na temat tego, jakie nagrobki mu się podobają a jakie nie. Można takie wyrażane recenzje z przeszłości traktować jako pewnego rodzaju wskazówkę, która okaże się też wartościowa przy podejmowaniu decyzji o wyborze nagrobka. No dobrze, a co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę? Z pewnością kluczowa kwestię będzie tutaj także wybór odpowiedniego usługodawcy. Niestety jak łatwo się domyśleć nie każdy zakład kamieniarski będzie wykonywał takie prace z jednakową solidnością.

By uniknąć jakościowej wpadki dotyczącej stawianego nagrobka, postarajmy się najpierw zrobić małe badanie, co do poszczególnych zakładów kamieniarskich. Niezastąpiony wręcz w tym celu będzie oczywiście Internet. Sieć jest bowiem pełna wszelakich opinii oraz recenzji opisujących działania poszczególnych wykonawców. Uważna lektura tego, co mają do powiedzenia klienci może być zatem cenną wskazówką. Na koniec pamiętajmy też o cenach. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może pozwolić sobie na drogi nagrobek, lecz można temu zaradzić.

Kiedy mamy ograniczone środki finansowe, to lepiej jest zamówić nieco nawet tańsze nagrobki (Kraków KAMSO), lecz u kogoś kto wykona to solidnie. Można się przecież łatwo domyśleć, jak ogromną tragedią finansową może być sytuacja, kiedy to zamówiony nagrobek na przykład z drogiego marmuru nie został wykonany należycie.

Postarajmy się zatem możliwie jak najlepiej zabezpieczyć przed tego typu sytuacjami. Powyższe zasady, o których piszemy w niniejszym artykule, z pewnością pomogą. Pamiętajmy też, że najważniejsze jest nasze zdrowie psychofizyczne, więc postarajmy się zachować spokój w tej trudnej sytuacji.

 

Polecane

  • 1